Başkan Aslanoğlu: Esnaf teşkilatı ile ortak çalışmalar yapmak istiyoruz

İESOB Başkanı Yalçın Ata’ya ziyarette bulunan CHP İzmir İl Başkanı Şenol Aslanoğlu; "Esnaf sanatkarların ekonomik ve sosyal yaşamdaki önemini biliyoruz. Önümüzdeki süreçte esnaf teşkilatı ile ortak çalışmalar yapmak istiyoruz" diye konuştu.

Başkan Aslanoğlu: Esnaf teşkilatı ile ortak çalışmalar yapmak istiyoruz

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) İzmir İl Başkanı Şenol Aslanoğlu, İzmir Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (İESOB) Başkanı Yalçın Ata’ya ziyarette bulundu.

Cumhuriyet Halk Partisi’nde kongre sürecinin tamamlandığına dikkat çeken Aslanoğlu, "Yoğun bir kongre süreci nedeniyle Yalçın başkana daha önceden tebrik ziyaretine gelemedik. Esnaf sanatkarlar toplumun belkemiğini oluşturan, halkın içinde yaşayan ve sayısal anlamda toplumun çoğunluğunu oluşturan bir kesimdir. Herkesin ailesinde, çevresinde mutlaka bir esnaf bulunur. Esnaf sanatkarların ekonomik ve sosyal yaşamdaki önemini biliyoruz. Önümüzdeki süreçte esnaf teşkilatı ile ortak çalışmalar yapmak istiyoruz. Çünkü esnaf kesiminin sıkıntılarının giderilmesi, kanaatimizce toplumsal huzuru da beraberinde getirecektir" dedi.

İESOB İŞBİRLİĞİNE HAZIR

Şenol Aslanoğlu’nun ve il yöneticilerinin nazik ziyaretlerinden dolayı memnuniyet duyduklarını belirten İESOB Başkanı Yalçın Ata ise, esnaf sanatkarın lehine yapılacak her çalışmaya hazır olduklarını kaydetti.

İl başkanlığının önemli bir konum olduğuna dikkat çeken Ata, "Şenol Aslanoğlu’nun düşünceleri, camiamıza gösterdiği duyarlılığı ve samimi yaklaşımları bizi mutlu etti. Esnaf sanatkarlar vefalı bir camiadır. Kendilerine verilen destekleri unutmazlar.

Esnaf sanatkarlar emeği ön plana çıkaran faaliyetleri ve sınırlı sermaye yapıları nedeniyle ülkede yaşanan ekonomik sıkıntılardan olumsuz yönde en fazla etkilenen kesimlerin başında gelmektedirler.

Bu açıdan ekonomideki katma değerlerinin yanı sıra, sosyal yaşamda da önemli işlevler üstlenen esnaf sanatkarların sorunlarını giderme, onlara rahat çalışma ortamları sunma ve iş potansiyellerini geliştirme adına verilecek her desteği değerlendirmek isteriz. İzmir Birliği esnaf sanatkarlar ve teşkilatlarının yararına yapılacak her türlü işbirliğine hazırdır" diye konuştu.

Admin

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER
google.com, pub-5691823233856454, DIRECT, f08c47fec0942fa0