Balçova’dan yardım eli

Balçova Belediyesi’nin yaptığı çağrıyla vatandaşların topladığı yardım malzemeleri, merkez üssü Kahramanmaraş olan deprem bölgesine gönderilmek üzere İzmir Büyükşehir Belediyesi lojistik merkezine gönderildi.

Balçova’dan yardım eli

Kahramanmaraş'ta meydana gelen 10 il ve onlarca ilçede yıkımlara ve can kayıplarına neden olan depremlerin ardından Balçova’da yardım seferberliği başlatıldı. Sabah erken saatlerde Balçova Belediye Başkanı Fatma Çalkaya’nın yaptığı yardım “Gün Birlik Günüdür” çağrısının ardından yüzlerce Balçovalı yardım malzemelerini Balçova Belediyesi’ne ulaştırdı.

Belediyede tasnif edilerek kolilere konulan Battaniye, Isıtıcı, Çocuk Bezi, Yorgan, Kıyafet, Kadın pedi, ıslak mendil, ayakkabı gibi iki malzemeler iki kamyonetle İzmir Büyükşehir Belediyesi Lojistik Merkezi’ne götürüldü. Yardım çalışmalarını koordine eden Balçova Belediye Başkanı Fatma Çalkaya “Çok büyük bir acı yaşıyoruz. Ama böyle günlerde birlik olmak aynı acıyı hissetmek bize güç veriyor. Deprem bölgesi için destek olan tüm vatandaşlarımıza gönülden teşekkür ediyorum” dedi.

Admin

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER
google.com, pub-5691823233856454, DIRECT, f08c47fec0942fa0