Bakan Özer duyurdu: Tüm Türkiye'de okullar 1 hafta daha tatil

Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, Malatya’da yaptığı açıklamada “Bugünden itibaren tüm Türkiye’de tüm okullarımızı 13 Şubat’a kadar, bir hafta tatil ediyoruz. Bu kararı alırken; tüm illerimizdeki özellikle 10 ilimizdeki okullarımızın tamamı vatandaşlarımızın hizmeti için açık tutulacak. Konaklama yemek ikramı ile ilgili her türlü hizmet okullarımızda öğretmenevlerimizde 7/24 biçimde vatandaşlarımıza kesintisiz biçimde intikal ettirilecek” dedi.

Bakan Özer duyurdu: Tüm Türkiye'de okullar 1 hafta daha tatil

Türkiye bugün Kahramanmaraş merkezli 2 büyük depremle sarsıldı. Saat 14.17'de Pazarcık ilçesinde 7,7 büyüklüğünde, saat 13.24'te Elbistan ilçesinde 7,6 büyüklüğünde deprem oldu.

Depremin vurduğu 10 ilde eğitime de ara verildi. Okullar; Malatya, Kahramanmaraş, Adıyaman ve Hatay'da 2 hafta; Diyarbakır, Gaziantep, Şanlıurfa, Adana, Osmaniye ve Kilis'te ise 1 hafta tatil edildiği duyuruldu.

Ardından Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, deprem bölgesi olan Malatya’da bugün yaptığı açıklamada tüm Tükiye'de okulların 1 hafta tatil edildiğini açıkladı.

Bakan Özer şunları söyledi:

“Şu andaki tüm Türkiye’deki iklim şartları göze alarak ve deprem bölgelerindeki çalışmaların çok daha suhuletle olması bağlamında sadece deprem bölgesindeki illerin değil, çevresindeki illerin de suhuletli biçimde süreçlerin yönetilmesi için bugünden itibaren tüm Türkiye’de tüm okullarımızı 13 Şubat’ta kadar 1 hafta tatil ediyoruz... Bu 10 il dışındaki vatandaşlarımızın akrabalarına ulaşımını kolaylaştırma anlamında da bu kararı almış bulunuyoruz. Bu kararı alırken; tüm illerimizdeki özellikle 10 ilimizdeki okullarımızın tamamı vatandaşlarımızın hizmeti için açık tutulacak. Konaklama yemek ikramı ile ilgili her türlü hizmet okullarımızda öğretmenevlerimizde 7/24 biçimde vatandaşlarımıza kesintisiz biçimde intikal ettirilecek."

Admin

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER
google.com, pub-5691823233856454, DIRECT, f08c47fec0942fa0