Bakan Kasapoğlu'nun İzmir'deki bir kamu binasına asılan pankartı tepki çekti...

AK Parti’nin İzmir’den milletvekili adayı gösterdiği Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Kasapoğlu’nun kentteki bir kamu binalarına asılan seçim pankartı tepki çekti. CHP İzmir Milletvekili Tacettin Bayır, “Siz, bu binayı babanızın malı gibi kullanamazsınız. Hiçbir siyasi parti, kamu binalarına böyle bir pankart asamaz” dedi.

Bakan Kasapoğlu'nun İzmir'deki bir kamu binasına asılan pankartı tepki çekti...

İzmir’in Basmane semtinde bulunan ve Konak Vergi Dairesi’ne ait olan binanın yan duvarına, AK Parti’nin İzmir’den milletvekili adayı gösterdiği Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Kasapoğlu’nun pankartı asıldı.

“KALDIRMAZSA HUKUKEN BİR DAVA AÇMAMIZ SÖZ KONUSU OLABİLİR”

Kamu binasına asılan pankarta tepki gösteren CHP İzmir Milletvekili Tacettin Bayır, ANKA Haber Ajansı’na yaptığı açıklamada şunları söyledi:

“Siyasi partiler, kamu binalarına siyasi içerikli pankart asamaz. Kanun açık ve net. Yüksek Seçim Kurulu kararları bağlayıcıysa eğer, bu pankart buradan indirilmeli.  İzmir Valisi’ne sesleniyorum; eğer tarafsızsa, bu pankartı mevzuata göre kaldırmazsa hukuken bir dava açmamız söz konusu olabilir. Burası bir kamu binası. Siz, bu binayı babanızın malı gibi kullanamazsınız. Hiçbir siyasi parti, kamu binalarına böyle bir pankart asamaz.”

"YAKIŞMIYOR"

Kamu binasına pankart asılmasına bir tepki de CHP İzmir İl Başkanı Şenol Aslanoğlu gösterdi.

Aslanoğlu sosyal medyadan yaptığı açıklamada, "Devletin binasına parti afişi asmakta nedir? Kamunun mallarını iyice babanızın çiftliği zannetmeye başladınız. Yakışmıyor. Bir bakana hiç yakışmıyor, hiç…" dedi.

Admin

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER
google.com, pub-5691823233856454, DIRECT, f08c47fec0942fa0