Asfalt çalışmaları devam ediyor

İlçedeki yol sorununu ortadan kaldırma hedefiyle Asfalt Üretim Tesisi kurarak başlattığı büyük yol hamlesinde çalışmalarına devam eden Bornova Belediyesi, 2023 yılında da hız kesmedi.

Asfalt çalışmaları devam ediyor

İlçede bulunan yolları mahalle mahalle yenileyen Bornova Belediyesi kış mevsimi için çalışmalarını hızlandırdı. Hazırlanan plan doğrultusunda hareket eden ekipler, Ekim ve Kasım aylarında Pınarbaşı, Evka 4, Karacaoğlan, Mevlana ve Yeşilova Mahallelerinde çalışmalarını sürdürdü.

Asfalt serimlerinde 27.000 metre (27 km.), yama çalışmalarında ise 45.000 metre (45 km.)yol yapıldı. Asfalt çalışmaları Aralık ayı itibari ile Doğanlar ve Karacaoğlan Mahallelerinde devam edecek.

Bornova’nın ulaşım konforunu ve kalitesini arttırmak istediklerini belirten Bornova Belediye Başkanı Dr. Mustafa İduğ,“Kış ayları başlamadan önce çalışmalarımızı arttırdık. Vatandaşlarımızdan gelen talepleri değerlendiriyor ve ihtiyaç analizi doğrultusunda en çok sorun yaşanan yollara öncelik veriyoruz. Ekiplerimizin yaptığı planlamalar doğrultusunda diğer kurumlarla da yapılan işbirliği ile bu çalışmaları yürütmek istiyoruz” dedi.

Admin

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER
google.com, pub-5691823233856454, DIRECT, f08c47fec0942fa0