Altılı Masa aday konusunda uzlaştı

Millet İttifakı’nı oluşturan altı siyasi partinin genel başkanı, Saadet Partisi ev sahipliğindeki toplantının ardından, “28. Dönem TBMM ve 13. Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde ortak Cumhurbaşkanı adayımız ve geçiş süreci yol haritası konusunda ortak bir anlayışa ulaşmış bulunuyoruz. Genel başkanların partilerinin yetkili kurullarını bilgilendirmeleri sonrası nihai açıklamayı 6 Mart 2023'te kamuoyu ile paylaşmak üzere Saadet Partisi’nin ev sahipliğinde tekrar bir araya geleceğiz” açıklamasını yaptıanı Emir Sarı ifadeye çağırıldı.

Altılı Masa aday konusunda uzlaştı

Millet İttifakı’nı oluşturan altı siyasi partinin genel başkanlarının ilk kez 13 Şubat 2022 tarihinde bir araya geldikleri toplantıların ikinci turunun son buluşması, bugün Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu’nun ev sahipliğinde yapıldı.

Toplantıya, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, Demokrat Parti Genel Başkanı Gültekin Uysal, DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan ve Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu katıldı.

18 Şubat'ta deprem gündemi ile gerçekleştirilen toplantının ardından Karamollaoğlu, saat 14.00'te başlayan toplantı öncesi diğer genel başkanları kapıda karşıladı.

Altılı masa aday konusunda uzlaştı | Millet İttifakı cumhurbaşkanı adayı kim olacak? - 1

ADAY 6 MART PAZARTESİ GÜNÜ AÇIKLANACAK

Altı genel başkan, toplantı sürerken; ortak bir açıklama yaptı. Açıklama şöyle:

“Millet İttifakını oluşturan siyasi partilerin genel başkanları olarak 28. Dönem TBMM ve 13. Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde ortak Cumhurbaşkanı adayımız ve geçiş süreci yol haritası konusunda ortak bir anlayışa ulaşmış bulunuyoruz. Genel başkanların partilerinin yetkili kurullarını bilgilendirmeleri sonrası nihai açıklamayı 6 Mart 2023 tarihinde kamuoyu ile paylaşmak üzere Saadet Partisi’nin ev sahipliğinde tekrar bir araya geleceğiz.”

Saadet Partisi, 6 Mart’taki toplantının saat 14.00’te başlayacağını duyurdu.

Temel Karamollaoğlu, yaklaşık 6 saat süren toplantının ardından genel başkanları tek tek uğurladı.

LİDERLER BİLGİLENDİRME YAPACAK

CHP lideri Kılıçdaroğlu'nun MYK'yı, İYİ Parti lideri Akşener'in ise Cuma günü İl Başkanlarını, Pazar günü de Genel İdare Kurulunu toplayacağı bildirildi.

Bugünkü toplantıda Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş ile İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu'nun isminin cumhurbaşkanlığı adaylığı için konuşulmayacağı iddia edilmişti.

AKŞENER'DEN DİKKAT ÇEKEN MESAJ

Kritik toplantı öncesi Akşener'den "Bazen apoletlerden vazgeçmek gerekir." açıklaması gelmiş ve kulislerde mesajın adresinin Kılıçdaroğlu olduğu konuşulmuştu.

Altılı masa aday konusunda uzlaştı.

KARAMOLLAOĞLU: ORTAK BİR ANLAYIŞLA

Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, toplantının ardından sosyal medya hesabında "Ortak bir anlayışla mutabakata vardığımız değerli genel başkanların her birine teşekkür ediyorum" paylaşımını yaptı.

DAVUTOĞLU: ORTAK ANLAYIŞA ULAŞTIK

Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu, toplantının ardından sosyal medya hesabında yaptığı paylaşımda şunları kaydetti:

"Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde, ortak cumhurbaşkanı adayımız ve geçiş süreci yol haritası konusunda ortak anlayışa ulaştık. Bu süreci ilk günden bugüne büyük bir gayretle yürüten, başta ev sahibimiz Sayın Temel Karamollaoğlu olmak üzere tüm genel başkanlara teşekkür ediyorum."

BABACAN: ÜLKEMİZ İÇİN HAYIRLI OLSUN

DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan, toplantının ardından sosyal medya hesabında yaptığı paylaşımda şunları kaydetti:

"Ülkemiz için hayırlı olsun. Toplantımıza ev sahipliği yapan Sayın Temel Karamollaoğlu başta olmak üzere tüm genel başkanlara teşekkür ediyorum."

UYSAL: MEMLEKETİMİZDE HUZURU, REFAHI, ADALET VE DEMOKRASİYİ ÜRETME KARARLILIĞI

Demokrat Parti Genel Başkanı Gültekin Uysal, toplantının ardından sosyal medya hesabında yaptığı paylaşımda şunları kaydetti:

“Aziz memleketimizde her bir vatandaşımız için huzuru, refahı, adalet ve demokrasiyi üretme kararlılığı, 'devlet' olma bilinci ve kazanmak inancı ile ortak bir iradeye sahibiz. Ev sahipliği dolayısıyla Saadet Partisi Genel Başkanı Sayın Temel Karamollaoğlu'na ve bu kararlılığı, bilinci, inancı paylaşan sayın genel başkanlara teşekkür ediyorum."

Admin

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER
google.com, pub-5691823233856454, DIRECT, f08c47fec0942fa0