Akar, kuvvet komutanlarıyla birlikte Kara Kuvvetleri Harekat Merkezine gitti

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, beraberindeki Genelkurmay Başkanı Orgeneral Yaşar Güler, Hava Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Atilla Gülan ve Deniz Kuvvetleri Komutanı Oramiral Ercüment Tatlıoğlu ile birlikte Kara Kuvvetleri Komutanlığı'na gitti. Kara Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Musa Avsever tarafından karşılanan Bakan Akar, beraberindeki TSK Komuta Kademesi ile Harekât Merkezine indi.

Akar, kuvvet komutanlarıyla birlikte Kara Kuvvetleri Harekat Merkezine gitti

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, beraberinde Genelkurmay Başkanı Org. Yaşar Güler, Kara Kuvvetleri Komutanı Org. Musa Avsever, Hava Kuvvetleri Komutanı Org. Atilla Gülan ve Deniz Kuvvetleri Komutanı Oramiral Ercüment Tatlıoğlu ile Kara Kuvvetleri Harekât Merkezine gitti. Bu gelişme, Milli Savunma Bakanlığı’nın Twitter hesabından duyuruldu. Akar, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ı arayarak karadan ve havadan vurulan hedeflere ilişkin bilgi verdi.

Milli Savunma Bakanlığı’nın internet sitesinden yapılan yazılı açıklama şöyle:

“Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, beraberinde Genelkurmay Başkanı Orgeneral Yaşar Güler, Hava Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Atilla Gülan ve Deniz Kuvvetleri Komutanı Oramiral Ercüment Tatlıoğlu ile Kara Kuvvetleri Komutanlığına gitti. Kara Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Musa Avsever tarafından karşılanan Bakan Akar, beraberindeki TSK Komuta Kademesi ile Harekât Merkezine indi.

“ERDOĞAN, MEHMETÇİĞE BAŞARI DİLEKLERİNİ İLETTİ”

Terör örgütü PKK/YPG tarafından sınır hattında gerçekleştirilen saldırılar, birliklerin faaliyetleri ve sahadaki son duruma ilişkin sınır hattındaki birliklerin komutanlarından brifing alan Bakan Akar, daha sonra Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan ile telefonda görüşerek karadan ve havadan vurulan hedeflere, devam eden faaliyetlere ve etkisiz hâle getirilen teröristlere ilişkin bilgi verdi. Cumhurbaşkanımız Sayın Erdoğan da Bakan Akar ve beraberindeki TSK Komuta Kademesinin yer aldığı toplantıda, talimatlar vererek Mehmetçiğe başarı dileklerini iletti.”

Admin

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER
google.com, pub-5691823233856454, DIRECT, f08c47fec0942fa0