AK Partili Sürekli'den yardım açıklaması ve çağrı

AK Parti İzmir İl Başkanı Kerem Ali Sürekli, deprem felaketinin ilk anlarından itibaren başlattıkları çalışmalarla ilgili güncel bilgileri paylaştı. Sürekli ayrıca "İçinden geçtiğimiz sürecin ne kadar zorlu olduğunu kavrayarak yalan ve kışkırtıcı açıklamalara itibar edilmemesi çok önemli.” dedi.

AK Partili Sürekli'den yardım açıklaması ve çağrı

AK Parti İzmir İl Başkanı Kerem Ali Sürekli, deprem felaketinin ilk anlarından itibaren başlattıkları çalışmalarla ilgili güncel bilgileri paylaştı. İzmirlilerin her zamanki gibi hassasiyet sahibi olduğunu ve yine tüm imkânlarını seferber ettiğini belirten Başkan Sürekli; “AK Parti il ve ilçe teşkilatları olarak ilk andan itibaren deprem bölgesi için yollardayız. Şu ana kadar belediyelerimizin yoğun çabası ile 65 TIR’ımız depremin büyük yıkıma yol açtığı 10 ile ulaştı. İl ve ilçe teşkilatlarımız da 21 araçlık malzemeyi bölgeye ulaştırdı. Türkiye gibi İzmir de tüm bilinç ve hissiyatıyla ayakta. İçinden geçtiğimiz sürecin ne kadar zorlu olduğunu kavrayarak yalan ve kışkırtıcı açıklamalara itibar edilmemesi çok önemli.” diye konuştu.

Eşi benzeri görülmemiş bir mücadele

10 ilde, binlerce farklı noktaya aynı anda müdahale edilmek zorunda olunduğunu belirten Başkan Sürekli şöyle konuştu, ‘’Türkiye’nin kalbi 10 ille birlikte atıyor. Hükümetimiz, devletimiz eşi benzeri görülmemiş bir mücadele örneği sergiliyor. Millet olarak da duyarlılığımız ve yardımlaşmamız hat safhada. Sen, ben demeden, ayrım yapmadan, herkes dört elle depremzedelerimizin yanında. Devlet millet el ele inşallah bu büyük afetin altından hep birlikte kalkacağız. Dünyanın dört yanından arama kurtarma ekipleri, enkaz başlarında bizim ekiplerimizle omuz omuza çalışıyor. Tablo buyken; yaşanan facianın boyutlarını sorgulamadan hareket etmek, olumsuz söylemlerde bulunmak durumu sadece daha da zorlaştırır. Bölgede, canla başla, uyumadan çalışma yürütenlere büyük haksızlık olur. Bu nedenle, yaşanan zorlukların üstesinden gelebilmek için sağduyulu ve soğukkanlı biçimde hareket etmeliyiz. Tarifi mümkün olmayan bu büyük depremde, doğru muhakeme ile manipülasyonlara karşı dikkatli olmalıyız.”

Acil ve öncelikli ihtiyaçları taşıyan araçlarımız, belirlenen noktalara teslim ediliyor

AK Parti İzmir İl ve İlçe Teşkilatlarının AFAD’la koordineli yardım çalışmalarına ara vermeden devam ettiklerini söyleyen İl Başkanı Kerem Ali Sürekli, depremin 5. gününe kadar kat ettikleri yolu da paylaştı.

Sürekli; “Menemen, Kınık, Kiraz, Bayındır ve Bergama Belediyelerimiz şu ana kadar toplam 65 TIR’ı bölgeye ulaştırdı. Ağırlıklı olarak acil ve öncelikli ihtiyaçları taşıyan araçlarımız, belirlenen noktalara teslim ediliyor. İl Başkanlığımızda yürütülen kampanyaya yoğun katılım devam ediyor. Şimdiye kadar 12 TIR gönderdik. İlçelerimizden bölgeye görevlendirilen ekiplerimiz oldu. İlçe teşkilatlarımız eliyle şu ana kadar 9 TIR, ağırlıklı olarak gıda, ısınma ve giyim olmak üzere acil ihtiyaçlar depremzedelerimize ulaştırıldı. Belediyelerimiz ve teşkilatımız toplamda 86 TIR’ı deprem bölgesine gönderdi. Valimiz Sayın Yavuz Selim Köşger’in koordinasyonunda da çalışmalarımızı sürdürüyoruz. İlk olarak Adıyaman’dan yaralılarımız İzmir’e getirildi. Çeşitli hastanelerde tedavi altındalar. Durumlarını yakından takip ediyoruz.” diye konuştu.

Admin

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER
google.com, pub-5691823233856454, DIRECT, f08c47fec0942fa0