AK Partili Kaya'dan Soyer'e 'İnciraltı' tepkisi: Bu sözü de havada kaldı

AK Parti İzmir Milletvekili Mahmut Atilla Kaya, İnciraltı planlarının tamamlanmasının ardından, toprak sahipleriyle bir araya geldi. Kaya, "50 yıllık bir sorunu İzmir'imize değer katacak bir şekilde çözüme kavuşturduk. 4 buçuk yıl önce, yerel seçime bir gün kala, CHP'li Soyer İnciraltı toprak sahiplerini toplayıp siyaset yaptı, söz verdi. 'İnciraltı benim vicdan meselem, ben bu İnciraltı meselesini çözeceğim' dedi. 4 buçuk yıl oldu. Her sözünde olduğu gibi bu sözü de havada kaldı." dedi.

AK Partili Kaya'dan Soyer'e 'İnciraltı' tepkisi: Bu sözü de havada kaldı

AK Parti İzmir Milletvekili Mahmut Atilla Kaya, İnciraltı planlarının tamamlanmasının ardından, İnciraltı Gelişim Derneği organizasyonunda toprak sahipleriyle bir araya geldi. Toplantıda konuşan Kaya, "50 yıllık bir sorunu İzmir'imize değer katacak bir şekilde çözüme kavuşturduk. İzmir'imizin ve toprak sahibi olan hemşerilerimizin menfaatini koruyan bu plan ile gönlümüz rahat. 590 bin metrekare yeşil alanı, yeni sosyal donatı alanlarını, bir yeni kent ormanını daha, yeşil alanları, parkları, yolları, eğitim ve spor alanlarını toplam 2 milyon m2 bir alanı kentimize kazandırıyoruz. İzmir'imize hayırlı ve uğurlu olsun. Bu plan sadece Türkiye'de değil, Avrupa'daki şehirleri kıskandıracak şehircilik vizyonuyla yapılmış bir plandır" dedi.
İNCİRALTI PLANLARIYLA BİRLİKTE, İZMİR, AVRUPA'NIN SAĞLIK TURİZMİ MERKEZİ OLACAK
İnciraltı'nın planlanmasıyla birlikte, İzmir'in Avrupa'nın sağlık turizmi merkezi olmasının önünün açıldığını belirten Kaya, "İnciraltı'nın hazırlanan ve askıya çıkarılan planları, planlama tarihinde örnek olacak bir niteliktedir. Burası, yatay mimari olmak üzere, üç katı geçmeyecek şekilde planlandı. Parsel büyüklüklerini de 10 bin m2'den 2 bin m2'ye indirerek vatandaşlarımızı büyük firmalara yem olmaktan kurtardık. Buradaki süreç tamamen açık ve şeffaf bir şekilde yürütüldü. Bu alanda İzmir'imizin gençlerine altyapı tesisleri, spor tesisleri, ilkokul, ortaokul, lise ve üniversiteyi de kazandırıyoruz" dedi.

CHP'Lİ SOYER 4 BUÇUK SENE ÖNCE SEÇİME BİR GÜN GÜN KALA VİCDAN MESELEM DEDİ, SÖZ VERDİ. AMA TOPRAK SAHİPLERİNE RANDEVU BİLE VERMEDİ!
İzmir Büyükşehir Belediyesi Başkanı Tunç Soyer'in verdiği sözü 4 buçuk yıldır yerine getirmediğine dikkat çeken Kaya, "Bundan tam 4 buçuk yıl önce, yerel seçime bir gün kala, CHP'li Soyer İnciraltı toprak sahiplerini toplayıp siyaset yaptı, söz verdi. 'İnciraltı benim vicdan meselem, ben bu İnciraltı meselesini çözeceğim' dedi. 4 buçuk yıl oldu. Her sözünde olduğu gibi bu sözü de havada kaldı. Ben ise bugün sizin karşınıza vaat değil, icraatla geldim. Plan burada. Soyer, verdiği sözü tutmadı. Sizler de şahitsiniz. CHP'li Soyer'e iki yıl boyunca çağrı yaptım, 'madem vicdan meselen, biz şeffaf biçimde süreci yönetiyoruz sen de fikrini söyle' dedim, 2 yıl boyunca ne yapıp edeceğini söylemedi. Sizlere randevu bile vermedi. 2 yıllık kaybın temel sebebi İzmir Büyükşehir Belediyesi'nin kayıtsızlığıdır" dedi.

 
GÖZTEPE STADYUMUNU DA YAPTIRMIYORLARDI, YAPTIK! BUCA CEZAEVİ'Nİ DE YIKTIRMIYORLARDI, YIKTIK!
Yapacağım deyip de yapmayanlardan, hemşehrilerini yarı yolda bırakanlardan olmadıklarını vurgulayan Kaya, "Bunlar, daha planı görmeden, araştırmaya dahi gerek duymadan, yağmacı dediler. CHP'lli Soyer planı görmeden toprak sahiplerine hakaret etti. Biz bu istemezükçü vizyonsuzlar ile uğraşmaya antrenmanlıyız. Belki süreç uzadı ama onlar yaptırmayacağız diye inat etti, biz de yapacağız diye inat ettik. Sonunda da yaptık. Bunlara kalsa Göztepe Stadı'nı da yaptırtmıyorlardı, Buca Cezaevi'ni de yıktırtmıyorlardı. İkisini de yaptık. Bunlar Buca Cezaevi'nin yerine AVM planlamışlardı. Şimdi çıkmış vizyondan bahsediyorlar. Bu plan sadece Türkiye’de değil Avrupa’daki şehirleri kıskandıracak şehircilik mantığıyla yapılmış bir plandır. CHP'nin vizyonunu Buca'da, Karabağlar'da, Bayraklı'da görüyoruz, kentin hali ortada. CHP'de vizyonun v'si yok. Bu plan şehrin vizyonudur." ifadelerini kullandı.
TOPRAK SAHİPLERİNE YAĞMACI DEDİLER. ORADA KİMLERİN YER TOPLADIĞINI, AÇIKLARSAM CHP'LİLER MAHCUP OLURLAR!
Plan için çalışılırken birilerinin sürekli umutsuzluk dalgası yaymaya çalıştığını da hatırlatan Kaya, "Biz plan için çalışırken, 'bu plan yapılamaz, yapılma şansı yok' diye sürekli bir umutsuzluk dalgası yaymaya çalıştılar. O noktada beni arayan toprak sahibi hemşehrilerime, 'sakın yerlerinizi satmayın, rantçılara fırsat vermeyin' dedim. Şimdi birileri konuşuyor ama ben teker teker çıkartırım, Cumhuriyet Halk Partisi'nde siyaset yapanlar mahcup olurlar. Kimlerin yer topladığını, kimlerin yıllardır açılan davalarla süreci uzatarak birilerinin önünü açtığını, kimlerin kimlerin yerini aldığını teker teker çıkartırım mahcup olurlar. Balçova'da, İzmir'de dolaşamayacak hale gelirler. Benim burada 1 metrekare yerim yok. Ben bu işi sahiplendiğimde buradaki 5 milyon metrekare yerin sahibi olan sizler benim abilerim, ablalarım, kardeşlerim akrabalarımmışsınız gibi sahiplendim. Sizin menfaatleriniz, İzmir'imizin menfaatleri doğrultusunda bu planı hazırladık. Herkes onu net şekilde bilmeli"

CHP'Lİ BÜYÜKŞEHİR'İN KENTE KAZANDIRAMADIĞI YEŞİL ALANI BURADA BİZ KAZANDIRIYORUZ. İZMİR, 590 BİN M2 YENİ YEŞİL ALAN KAZANIYOR!
İnciraltı planlarıyla İzmir'e devasa bir yeşil alan kazandırıldığını belirten Kaya, "İzmir, 7 adet Kültürpark büyüklüğünde yeşil alan kazanıyor. Yetmedi buraya eğitim kampüsleri, ilkokul, ortaokul ve üniversite alanları oluşturduk. 85 bin metrekare bu eğitim alanları için yer ayırdık. Çocuklarımız ve gençlerimiz bu alanlardan en iyi şartlar içerisinde faydalanacak. Planda sosyal donatı ve yeşil alanlar ayırarak İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin işini de biz yaptık. Sadece bu bölgede oturacakları değil, Narlıdere, Balçova, Konak, Karabağlar'da oturan hemşehrilerimizin de kullanacağı bir alan oluşuyor. İzmir'in kişi başına düşen yeşil alan ortalaması burayla artacak. Altını çizerek söylüyorum, yapmacık diyen, vizyonsuz arkadaşlara sesleniyorum, bu plandan sonra her plancı her yeri böyle planlamamız lazım diyecektir” dedi.

Admin

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER
google.com, pub-5691823233856454, DIRECT, f08c47fec0942fa0