AK PARTİLİ Bursalı: “İlkesiz Siyasetçilerin Zigzaglarını İzmirli Not Etti”

AK Parti İzmir Milletvekili Şebnem Bursalı, CHP'deki genel başkan değişiminin ardından CHP İzmir Örgütü'nde yaşananlarla ilgili değerlendirmelerde bulundu.

AK PARTİLİ Bursalı:  “İlkesiz Siyasetçilerin Zigzaglarını İzmirli Not Etti”

Bursalı, İzmir'de haftalardır eski Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu için varını yoğunu ortaya koyanların, genel başkan değişikliği sonrasında bir anda değiştiğine dikkat çekti.

İlkesiz siyasetçilerin tüm bu zigzaglarını İzmirlinin not ettiğini belirten Bursalı, "CHP'nin iç işleri bizi ilgilendirmez ancak ortada ibretlik bir durum var. Daha dün kurultay delegelerinden Kılıçdaroğlu'na kullandıkları oyların fotoğraflarını isteyecek kadar ileri gidenler, şimdi yeni Genel Başkan Özgür Özel'e yaranma peşine düştü. Genel başkanlarına ihanetle suçladıkları Özgür Özel'i karşılamak için birbirleriyle yarıştı. Bunlar önce kurultay sonuçlarıyla ezildi, sonra da Genel Başkanlarına “ben yanınızdayım” demek için birbirlerini ezdi. İzmir'de belediyeleri yöneten ve başarısızlıkları ortada olan bu isimlerin acınacak hallerine tanık olduk. Siyaset bu kadar ucuz olmamalı. Siyaset, ilkeler üzerine yapılmalı. İzmirli 'Kral öldü yaşasın yeni kral' diyenler tarafından yönetilmeyi hak etmiyor" dedi.

"İZMİRİN İLKELİ SİYASETÇİ VE AK BELEDİYECİLİKLE TANIŞMA VAKTİ GELDİ"

Bursalı yaptığı değerlendirmede, İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer ve CHP İl Başkanı Şenol Aslanoğlu'nun ekipleriyle birlikte il kongresinde Kılıçdaroğlu'na oy verecek kurultay delegeleri belirlemek için blok liste dayattığını hatırlattı. Ancak seçtirdikleri 56 isimden onlarca kişinin Özgür Özel'e oy verdiğinin ortaya çıktığını ifade eden Bursalı, "Soyer, belediyecilikte olduğu gibi siyasette de başarısız. Şimdi ne yaparız da tekrar aday oluruz diye uğraşıyorlar. Siyaset millete hizmet için yapılır. İzmirli bu kadar ilkesiz duruş sergileyenlere kalacak kadar çaresiz değil. 31 Mart 2024'teki yerel seçimde İzmirliler, ilkeli siyaset yapanları yerel yönetimlerin başına getirecek. Buna inanıyoruz. İzmir'i hak ettiği günlere ilkeli siyaset yapan AK kadrolar taşıyacak. Tek derdi millete hizmet olanlar İzmir'de iş başına gelecek. İzmir’in AK Belediyecilikle tanışma vakti artık geldi" dedi.

Admin

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER
google.com, pub-5691823233856454, DIRECT, f08c47fec0942fa0