AK Parti İzmir’de Saygılı dönemi başladı… Yönetimin istifası istendi!

AK Parti İzmir’de il başkanlığı devir teslimi için tören düzenlendi. Törende konuşan Eski Başkan Sürekli 14 Mayıs seçimi mesajları verirken, yeni Başkan Saygılı Ankara’daki görüşmede Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın kendisine ilettiği, ‘’Ben sizlere güveniyorum İzmir’i alacaksınız bu şerefi bize nasip edeceksiniz’’ sözlerini aktardı. Öte yandan mevcut il yönetiminin istifası alındı. Saygılı yeni yönetim hazırlayıp Genel Merkez'in onayına sunacak.

AK Parti İzmir’de Saygılı dönemi başladı… Yönetimin istifası istendi!

AK Parti İzmir’de İl Başkanı Kerem Ali Sürekli’nin istifa ederek milletvekilliği için yola çıkması ve göreve eski MÜSİAD İzmir Başkanı Bilal Saygılı’nın atanmasının ardından partinin il başkanlığı binasında devir teslim töreni gerçekleştirildi. 

SÜREKLİ: CUMHURBAŞKANIMIZI BİRİNCİ YAPACAĞIZ!
AK Parti İzmir’in yeni başkanı Bilal Saygılı ve eski Başkan Kerem Ali Sürekli’nin kürsüde birlikte oturduğu törende ilk sözü Sürekli aldı.

Sürekli, ‘’16 Nisan 2019 tarihinde Cumhurbaşkanımızın da aldığımız görevi 4 yıl sürdürdük. Teşkilatımızla hizmet etmeye çalıştık. 16 Mart 2023 tarihinde milletvekilliği aday adayı olmak üzere görevimden istifa ettim. Cumhurbaşkanımızın tensipleriyle Bilal Saygılı kardeşimiz il başkanı olarak atanmıştır hayırlı uğurlu olsun. Tebrik ediyorum. Başarılar diliyorum. Allah yolunu açık etsin. Her daim emrindeyiz. Her zaman hep birlikte çalışacağız. Biz biriz, beraberiz, İzmir’iz. Hep birlikte İzmir olcağız. Allah’ın izniyle seçimler 43 gün kaldı. 43 günde gece gündüz demeden Saygılı başkanımızın liderliğinde kapı kapı dolaşacağız. Sıkmadık el bırakmayacağız. Cumhurbaşkanımızı en yüksek oyla Cumhurbaşkanı seçtireceğiz. Bu dönem Cumhur İttifakı olarak Cumhurbaşkanımızı birinci yapacağız. Bilal Başkanı’mın başkanlığında bu teşkilat buna hazır’’ diyerek sözü Yeni Başkan Saygılı’ya devretti. ERDOĞAN’IN SÖZÜNÜ AKTARDI: SİZE GÜVENİYORUM, İZMİR’İ ALACAKSINIZ!
Saygılı şunları kaydetti: 

Rabbim yar ve yardımcımız olsun İnşallah. Burada AK Parti İzmir İl Başkanı oalrak olmamı bana getirmiş olduğu onuru bu dünyadaki hiçbir kıymetin eşitleyemeyeceği bir konum olduğunu bilmenizi isterim. Kerem Ali Başkanıma kıymetli mücadelesine ben huzurunuzda gerçekten teşekkür ediyorum. Ben sizlerle beraber birebir teşkilatın içinde çalışmıyormuş gibi gözüksem de buradaki abilerim de şahit bizler çok yoğun temaslar halinde olduk. STK’larda başkanlık yaptım. Biz AK Parti’nin bir neferiyiz. İş dünyasından Cumhurbaşkanımızın vermiş olduğu görevde layıkıyla yapmaya çalıştık. Teşkilatınla kardeşlerinle beraber olacaksın dedi başım gözün üstüme Cumhurbaşkanım dedim. Ankara’da kendisinin bizi kabul ettiği ortamdaki ifadesi, ‘’İzmir’deki dava kardeşlerime selamımı söyle dedi. Ben sizlere güveniyorum İzmir’i alacaksınız bu şerefi bize nasip edeceksiniz’’ dedi. Bizim dönemimizde doğru neyse hak neyse adalet neyse teşkilatın içinde bunu tesis edeceğiz ve bunu koruyacağız arkadaşlar. Bu davada fitne ve dedikoduya yer yoktur arkadaşlar. Bu gururu bize yaşatan büyüğüm, Refah Partisi’nden itibaren çalıştığım Sayın Cumhurbaşkanımızın bu görevi bu kardeşinize vermesi bizim üzerimize ayrı bir sorumluluk getirmektedir. Bunu var gücümüzle kıymetli hale getireceğiz. Bizler koltuktan güç alan insanlar değiliz Bizler koltuğa güç veren insanlarız. Güç veren insanları karşımda görüyorum.ZAFER BAYRAĞINI GÖNDERE ÇEKECEĞİZ!
14 Mayıs’taki seçimler hakkında konuşan Saygılı şunları kaydetti: 

Ülkemiz çok önemli bir dönüm noktasından geçiyor. Seçimlerde zafer bayrağını göndere çekeceğiz. Cumhurbaşkanımız bu davada kalitesini ilmik ilmik işledi. Bize düşen o kumaşı kaliteli bir şekilde halkımızı sunmaktır arkadaşlar. Bir olursak beraber olursak dostlar, fitne ve dedikodudan uzak kalırsak unutmayalım ki bizi mağlup edemezler. Bize düşen bu sorumluluğu en iyi şekilde yerine getirmektir. 14 Mayıs Allah nasip ederse bir yol ayrımı olacaktı. Doğruyu, doğrunun güzelliğini her bir vatandaşımıza anlatmak bizim asli vazifemizdir. Karşımızda yer alan hizip bizim matematik hesaplarımız yok. Biz bunu İzmir’de hep beraber yapacağız. Adı Millet olup milletten bir haber olanlara karşı muzaffer olacağız. Başkanımın ifade ettiği üzere ilk turda Cumhurbaşkanımızı tarihi bir rekorla tekrar Cumhurbaşkanı seçtirmeye hazır mıyız? 14 Mayıs’tan sonra 15 Mayıs sabahında Mart 2024 için de Bismillah diyeceğiz, durmayacağız. İzmirimizinbüyükşehirin ve tüm ilçelerinin hak ettiği desteğe ulaşmasını çalışarak Cumhurbaşkanımıza verdiğimiz sözü tutacağız dostlar. Buradan söz veriyorum AK Parti İzmir olarak kenetlenecek ve başaracağız. 

KİMLER KATILDI?
Törene AK Parti İzmir Milletvekili Ceyda Bölünmez Çankırı, Büyükşehir Belediye Meclisi AK Parti Grup Başkanvekili Özgür Hızal, Bergama Belediye Başkanı Hakan Koştu, Menemen Belediyesi Başkan Vekili Aydın Pehlivan, Bayındır Belediye Başkanı Uğur Demirezen, AK Parti İzmir Gençlik Kolları Başkanı Recep Tayyip Taslak, Eski İzmir İl Başkanı Ömer Cihat Akay, Eski İzmir İl Başkanı ve milletvekili aday adayı Bülent Delican, il yöneticileri ve çok sayıda partili katıldı. 

NE OLMUŞTU?
AK Parti İzmir İl Başkanı Kerem Ali Sürekli’nin vekillik için görevinden istifa etmesinin ardından gözler yeni il başkanının kim olacağına çevrilmişti. 

İzmir Büyükşehir Belediyesi Meclisi AK Parti Grup Başkanvekili Özgür Hızal, AK Parti İzmir Teşkilat Başkanı Nail Kocabaş ve MÜSİAD İzmir Şube eski Başkanı Bilal Saygılı Ankara’ya çağrılmıştı. Üç isim ilk olarak Teşkilat Başkanı Erkan Kandemir ile görüştü.

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın 3 isimle yaptığı görüşme sonrası görev tebliğ edildi. AK Parti İzmir’de yeni il başkanı MÜSİAD İzmir Şube eski Başkanı Bilal Saygılı oldu. 

YÖNETİMİN İSTİFASI İSTENDİ
Öte yandan mevcut il yönetiminin istifası istendi. Yöneticiler istifalarını verirken, Saygılı yeni yönetim hazırlayıp Genel Merkez'in onayına sunacak. Milletvekili aday adaylığı için yönetimde istifalar yaşanmasının bu kararda etkili olduğu öğrenildi. Saygılı mevcut yönetimden de isimlerin yer alacağı yeni listeyi Genel Merkez'e önümüzdeki hafta götürecek ve onaylatacak.

Admin

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER
google.com, pub-5691823233856454, DIRECT, f08c47fec0942fa0