AK Parti İzmir'den Büyükşehir'e 'Dikili' isyanı: Beceriksizlik!

AK Parti İzmir İl Başkanı Kerem Ali Sürekli, Dikili’de yaşanan su kesintileri için ‘’CHP’li Büyükşehir Belediyesi; su gibi temel bir hizmeti vermeyi de eline yüzüne bulaştırmıştır. Arıtma tesisi de olmayan Dikili’de kanalizasyon mikserlerindeki tıkanıklığı gideremeyen belediye, 5 gündür insanları bir bardak suya muhtaç etmiştir. Demek ki ortada bir beceriksizlik, ihmal, plansızlık ve boş vermişlik var!’’ dedi.

AK Parti İzmir'den Büyükşehir'e 'Dikili' isyanı: Beceriksizlik!

Dikili’de devam eden su kesintileri vatandaşlar tarafından büyük tepkilere neden olurken, AK Parti İzmir İl Başkanı Kerem Ali Sürekli’de yaşanan sıkıntıya değinerek, İzmir Büyükşehir Belediyesi’ne yüklendi. Başkan Sürekli, sosyal medya hesabından elinde bidonlarla tanker ve çeşme başlarında su sırasına giren vatandaşların fotoğraflarını da paylaşarak şu açıklamayı yaptı;

"Burası dağ başı değil; Yıl, 60’lar 70’ler de değil! Türkiye’nin 3. Büyük şehri İzmir. İzmir’in en önemli ilçelerinden Dikili! Yanlış görmüyorsunuz; insanlar, tankerin başında su dolduruyor! Makus talih desek, değil;  mukadderat desek, hiç değil! Gerçek şudur! CHP’li Büyükşehir Belediyesi; su gibi temel bir hizmeti vermeyi de eline yüzüne bulaştırmıştır. Arıtma tesisi de olmayan Dikili’de kanalizasyon mikserlerindeki tıkanıklığı gideremeyen belediye, 5 gündür insanları bir bardak suya muhtaç etmiştir. Bir değil, iki değil! Aynı tabloyu Foça’da da yaşamıştık. Demek ki ortada bir beceriksizlik, ihmal, plansızlık ve boş vermişlik var! Yaz sıcağında, üstelik turistik bir ilçede vatandaşa yaşatılan bu ilkelliğin tek müsebbibi vardır: CHP’li Büyükşehir Belediyesi!"

ŞEKERCİ: VATANDAŞLARIMIZ BİR BARDAK SUYA MUHTAÇ EDİLDİ

Yaşanan yönetim beceriksizliğine dikkat çeken AK Parti Dikili İlçe Başkanı Tahsin Şekerci de ,‘’Dikili'de arıtma sistemi yok. 4 merkezden toplanan ilçenin kanalizasyonu, bir merkezde toplanıp mikserle karıştırılarak, arıtılmadan denize veriliyor yıllardır! 1989 yılında kalma kanalizasyon sistemi var. Mikserle karıştırılan yerde bir tıkanıklık var. 4 gündür tamir edemediler. Tamir edemeyince şehrin suyunu kestiler. İnsanlar suyu kullanmasın, duş almasın, suyla ihtiyaçlarını görmesin, en minimum su tüketimi olsun ki, buradaki pompalar zorlanmasın diye düşünüyorlar. Ancak, tamiri yapamadıkları için ilçemiz susuz kaldı. Hem Dikilili hemşehrilerimiz hem de tatil için ilçemize gelen turistler büyük oranda susuzluktan etkilendi. Yaz günün en sıcak günlerinde vatandaşlarımız bir bardak suya muhtaç edildi. Geçtiğimiz yıllarda olduğu gibi tankerler arkasında su kuyrukları oluşmaya başladı. Büyükşehir Belediyesi ve İlçe Belediyesi yapmadıkları ile vatandaşlarımızı mağdur ederken bu şekilde yönetim beceriksizliği ile yaptıkları ile de vatandaşlarımıza çile çektirmektedirler. 4 gündür ilçemizde su bilmecesi yaşanıyor. Su kesinti saatleri duyuruyorlar, kesintilerin duyurdukları saatlerle hiç alakası yok. ‘Sular hatlara verildi’ deniyor. Ortada su yok. Yaz günü yüksek sıcaklarda, vatandaşımızla alay eder gibi açıklama yapmaları olacak iş değil.’’ dedi.

"YAPTIKLARI İŞ NE ZAMAN BİTECEK MUALLAK!"

Tıkanan borunun tamirinin ne zaman biteceğinin belli olmadığını belirten Başkan Şekerci, ‘’Yaptıkları işte ne zaman bitecek muallak! Net bir zaman veremiyorlar suyu vereceklerine dair. Yaza girmeden önce neler yapılacağı bellidir. Şimdi bu beceriksiz yönetim anlayışlarını örtbas etmek için ‘hat yenileme çalışmaları yapıyoruz’ diye duyuruyorlar. Ama alakası yok! Hemşehrilerimiz ve ilçemize gelen turistler ellerinde bidonlarla ya tanker peşinde koşturuyor ya da bir akan çeşme bulmaya çalışıyor. Yaptıkları hatayı kabul etmiyorlar. Bu anlayışla ne yazık ki vatandaşımız, tıpkı geçtiğimiz yaz aylarında yaşadığımız bu sıkıntıları, şimdi olduğu gibi gelecek yaz aylarında da yaşamaya devam edecek.’’ dedi.

Admin

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER
google.com, pub-5691823233856454, DIRECT, f08c47fec0942fa0