18 YAŞ ALTINA BİREYSEL EMEKLİLİK

18 YAŞ ALTINA BİREYSEL EMEKLİLİK SİSTEMİ

18 YAŞ ALTINA BİREYSEL EMEKLİLİK

AK Parti yeni ekonomi paketini Meclise sundu. Buna göre 18 yaşından küçüklerin bireysel emeklilik sistemine dahil edilecek. Emeklilik hizmeti veren kuruluşlarındaki emeklilik birikimlerinin BES'e aktarımına imkan sağlanacak.

AK Parti milletvekilleri, 18 yaş altı vatandaşların Bireysel Emeklilik Sistemi (BES) kapsamına alınması için TBMM'ye kanun teklifi sundu.

TBMM BAŞKANLIĞINA SUNULDU

AK Parti milletvekilleri, 18 yaş altı vatandaşların BES kapsamına alınması, emekliliğe yönelik taahhütte bulunan hizmet sunucularının BES'e aktarımına imkan sağlanması, Karayolları Trafik Kanunu çerçevesindeki zorunlu mali sorumluluk sigortası kapsamı dışında kalan konuların yeniden düzenlenmesini de içeren Sigortacılık ile Diğer Bazı Alanlara İlişkin Kanunlarda ve Bir Kanun Hükmünde Kararnamede Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Teklifi'ni TBMM Başkanlığına sundu.

Yeni pakete göre küçük ölçekli firmalara istihdam sağlamaları şartıyla kredi garanti fonu destekli kredi sağlanacak.

Bloomberg HT internet sitesinde yer alan habere göre kanun teklifinde yer alan düzenlemeler şöyle:

18 yaş altı vatandaşların Bireysel Emeklilik Sistemi (BES) kapsamına alınmasına imkan tanınacak. Teklifle emekliliğe yönelik taahhütte bulunan hizmet sunucularının BES'e aktarımına imkan sağlanması öngörülüyor. Teklifle Finansal İstikrar ve Kalkınma Komitesi'nin, Finansal İstikrar Komitesi olarak yeniden yapılandırılması amaçlanıyor. Teklife göre orta vadeli mali plan ve orta vadeli program, tek bir belge olarak düzenlenecek.

KOBİ'lerin ek istihdam primlerinin KGF ve kamu bankası kredisi faizinden düşürülmesi öngörülüyor. Teklife göre 31 Mayıs'a kadar karşılığı olan çeklere ödeme yapılabilecek.

Admin

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER
google.com, pub-5691823233856454, DIRECT, f08c47fec0942fa0