Türkiye Bosna Sancak Derneği'nden, "Sancak Yalnız Değil" Kampanyası

Türkiye Bosna Sancak Derneği'nin öncülüğünde düzenlenen "Sancak Yalnız Değil" kampanyasında toplanan yardımlarla 1 tır dolusu tıbbi malzeme ve araç gereç tedariki yapıldı.

Türkiye Bosna Sancak Derneği'nden, "Sancak Yalnız Değil" Kampanyası

Pek çok sivil toplum örgütünün de destek verdiği kampanyada 132 bin euro (yaklaşık 1 milyon 200 bin tl) yardım toplandı. Bu miktarla Sancaklı Boşnakların koronavirüsle mücadelesinde yardımcı olacak tıbbi araç gereçler alındı, malzemeler temin edildi.

Toplanan yardımlar bu sabah Türkiye Bosna Sancak Derneği'nde düzenlenen bir törenle yola çıktı. Yardım tırını uğurlamak üzere dernek başkanları, belediye başkan yardımcıları, belediye meclis üyeleri, dernek yöneticileri ve çok sayıda vatandaş hazır bulundu.

Türkiye Bosna Sancak Dernek Başkanı Muhammet Sancaktar; 'Temmuz ayında başlattığımız 'Sancak Yalnız Değil' kampanyamız kapsamında topladığımız tıbbi malzemeleri bu gün gönderiyoruz.

Bu işler o kadar kolay değil, Sırbistan hükümetinden de gerekli izinler alındı. Sağlık Bakanlığımız ve Dış İşleri Bakanlığımız ile ortak hareket ederek gerekli izinleri aldık. Bu gün topladığımız bu tıbbi malzemeler Sancak bölgesinin altı şehrine ulaştırılacak. Burada işin öncüsü Türkiye Bosna Sancak Derneği olarak biziz, ancak Rumeli dernekleri ve diğer Bosna Sancak dernekleri de işin içerisinde. Aynı zamanda hayırsever üye dostlarımız ve bağlı olduğumuz Laleli Sanayici iş insanlarınında katkısı çok büyük. Rabbim herkesin hayrını kabul etsin dedi. Pandemi tekrar hortlamaya başladı, şu anda Sancak bölgesini maske ve tıbbi gereçlere çok fazla ihtiyaç duyulduğunu biliyorum. Yollayacağımız bu tıbbi malzemelerin doğru şekilde dağıtılacağını ve hastalarımıza ulaşacak. Bu yardıma katılan kurumlardan ve şahıslardan Allah razı olsun diyorum, Allah herkesin yardımını kabul etsin diyorum.' dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER
google.com, pub-5691823233856454, DIRECT, f08c47fec0942fa0