Serter’den 29 Ekim mesajı

İzmir Milletvekili Bedri Serter, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramının 98.yılı nedeniyle bir mesaj yayınladı.

Serter’den 29 Ekim mesajı

Serter, mesajında, şunları söyledi:  “Cumhuriyetimizin 100.yılına 2 kala, ülke olarak atmamız gereken en önemli adım, ülkeyi padişahlıktan çoğulcu, halkçı rejim olan Cumhuriyet’e geçiren Cumhuriyetimizin kurucularına olan görevi yerine getirmemiz olacaktır. O da ülkemizi güçlendirilmiş parlamenter sistemle yeniden demokrasi ile buluşturmaktadır.

Büyük bir Kurtuluş Savaşı sonrası kurulmuş olan Türkiye Cumhuriyeti’nin yüce Meclisinin, Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin bir ferdi, bir vekili olarak, Cumhuriyetimizin ilanının 98.yıldönümü nedeniyle, başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere bu toprakların kurtuluşu için canlarını feda eden tüm şehitlerimizi saygıyla, rahmetle anıyor, onların aziz hatıraları önünde saygıyla eğiliyorum.

Çocuğuyla, genciyle, kadınıyla, erkeğiyle, çiftçisiyle, esnafıyla, sanayicisiyle, tüm üretenleriyle, bu topraklara alın teri akıtanlarıyla beraber, tüm Türk halkı olarak el ele Cumhuriyet’in ikinci yüzyılına yürüyoruz. Bu yolda, hep birlikte, ülkemizi Cumhuriyet’e yakışır bir aydınlığa, çoğulcu demokratik bir sisteme yeniden kavuşturmak görevimiz diyor, halkımızın bizlere güveneceğine inanıyor,tüm Türkiye’nin, halkımızın 29 Ekim Cumhuriyet Bayramını kutluyorum. Yaşasın Cumhuriyet.”

Admin

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER
google.com, pub-5691823233856454, DIRECT, f08c47fec0942fa0