Şanlıurfa’dan Azerbaycan’a kortejli destek

ŞANLIURFA’DA AZERBAYCAN’A KORTEJLİ DESTEK

Şanlıurfa’dan Azerbaycan’a kortejli destek

Şanlıurfa’da itfaiye ekipleri, Azerbaycan’a destek vermek amacıyla bayraklarla süsledikleri araçlarıyla şehir turu yaptı.

Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanlığı ekipleri, İtfaiye Haftası’nı çeşitli etkinlikler düzenleyerek kutluyor. Etkinlikler kapsamında geleneksel olarak araçlarıyla konvoy yaparak şehir turu atan ekipler, bu yıl Ermenistan’ın Azerbaycan’a yönelik saldırısına tepki göstermek ve Azerbaycan’a destek vermek amacıyla araçlarını Türk bayrağının yanında "kardeş ülke" Azerbaycan bayraklarıyla süsledi. Ekipler, daha sonra çeşitli büyüklükteki araçlarıyla konvoy oluşturarak, İpekyol Bulvarı, Haleplibahçe, Divanyolu, Sarayönü Caddeleri ile Atatürk Bulvarı’ndan geçerek şehir turu attı.

Tur sırasında sirenlerini çalan ekiplere güzergahtaki vatandaşlar da sevgi gösterisinde bulundu. İtfaiye Daire Başkanı Ahmet Nur Asoğlu, yaptığı açıklamada, yeni tip korona virüs (Covid-19) salgını nedeniyle İtfaiye Haftası’nı kısıtlı etkinliklerle kutladıklarını söyledi. Şehir turu etkinliğinde Azerbaycan’a destek vermek için araçlara bayraklar astıklarını belirten Asoğlu, "Ermenistan’ın Azerbaycan’a yapmış olduğu haksız saldırıyı kınadığımızı belirmek ve Azerbaycan’ın her zaman yanında olduğumuzu göstermek için araçlarımızı Azerbaycan bayraklarıyla süsledik. Kardeş ülke, can Azerbaycan’ı gönülden destekliyoruz. Buradan onlara selamlarımızı gönderiyoruz” ifadelerini kullandı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER
google.com, pub-5691823233856454, DIRECT, f08c47fec0942fa0