Korona virüsü boğa güreşlerini de vurdu

ARTVİN’DE HER YIL GELENEKSEL OLARAK DÜZENLENEN BOĞA GÜREŞLERİ, 'KORONAVİRÜS' TEDBİRLERİ KAPSAMINDA İPTAL EDİLDİ. İL MERKEZİ VE İLÇELERİNDE TOPLAM 12 BOĞA GÜREŞİ ORGANİZASYONU YER ALIRKEN, BUNLARDAN 4 TANESİ İPTAL EDİLDİ.

Korona virüsü boğa güreşlerini de vurdu

Artvin’de her yıl geleneksel olarak düzenlenen boğa güreşleri, ’koronavirüs’ tedbirleri kapsamında iptal edildi. İl merkezi ve ilçelerinde toplam 12 boğa güreşi organizasyonu yer alırken, bunlardan 4 tanesi iptal edildi.

Artvin merkez ve ilçelerinde her yıl geleneksel olarak düzenlenen boğa güreşleri, koronavirüs (Covid-19) önleyici tedbirler kapsamında iptal edildi. Kentte, il merkezi ve ilçeleri olmak üzere yılda toplam 12 boğa güreşi organizasyonu yer alıyor. 28-29 Mart tarihleri arası Yusufeli Sarıgöl Boğa güreşleri, 4-5 Nisan tarihleri arası Sarıgöl Muhtarlık Güreşleri, 11-12 Nisan tarihleri arası Berta Sakalar Köyü ve 18 -19 Nisan tarihleri arasında yer alan boğa güreşleri festivalleri önleyici tedbirler kapsamında iptal edildi.

Artvin Valiliği tarafından alınan kararı üyelerine aktaran Boğa güreşi dernekleri, ”2020 Mart ve Nisan ayında yapılacak tüm boğa güreşleri iptal olduğunu duyurdu. Organizasyon, Nisan ayının 15 inde yapılacak değerlendirme toplantısı ile festivallerin tarihleri o gün ki şartlara göre tekrar değerlendirilecektir" açıklamasında bulundu.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER
google.com, pub-5691823233856454, DIRECT, f08c47fec0942fa0