Dokuz Eylül Üniversitesinden Azerbaycan’a destek

ERMENİSTAN'IN SALDIRILARINA KARŞI SALDIRIYLA YANIT VEREN AZERBAYCAN'A BİR DESTEK DE DOKUZ EYLÜL ÜNİVERSİTESİNDEN GELDİ. REKTÖRLÜK BİNASINA AZERBAYCAN BAYRAĞI VE 'İKİ DEVLET TEK MİLLET' SLOGANI YANSITILDI.

Dokuz Eylül Üniversitesinden Azerbaycan’a destek

Ermenistan’ın saldırılarına karşı saldırıyla yanıt veren Azerbaycan’a bir destek de Dokuz Eylül Üniversitesinden geldi. Rektörlük binasına Azerbaycan bayrağı ve ’İki Devlet Tek Millet’ sloganı yansıtıldı.

Ermenistan işgali altındaki Dağlık Karabağ gerilimi Azerbaycan ve Ermenistan arasında savaşa dönüşürken, Türkiye’nin dört bir yanından Azerbaycan’a destek mesajları gelmeye devam ediyor. İzmir’in simgelerinden olan Tarihi Saat Kulesi ve Hükümet Konağı binasından sonra Dokuz Eylül Üniversitesi Rektörlüğü binasına da Azerbaycan bayrağının renkleri ve ’İki Devlet Tek Millet’ yazısı yansıtıldı.

"Azerbaycan’ın haklı müdafaasının yanındayız"

Konuyla ilgili sosyal medya hesabından bir paylaşım yapan Dokuz Eylül Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Nükhet Hotar, Azerbaycan’ın yanında olduklarını belirtti. Hotar açıklamasında, "Ermenistan hükümetinin uluslararası hukuku hiçe sayarak Karadağ’daki sivil yerleşimleri hedef alan saldırıları karşısında dost ve kardeş ülke Azerbaycan’ın haklı müdafaasının yanındayız. Üniversitem Dokuz Eylül Üniversitesi olarak soydaşlarımızla gönlümüz bir. Tek millet, iki devletiz" dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER
google.com, pub-5691823233856454, DIRECT, f08c47fec0942fa0