Erzincan İl Jandarma Komutanlığı’ndan anlamlı iftar

Erzincan İl Jandarma Komutanlığı tarafından iftar programı düzenlendi. Erzincan İl Jandarma Komutanlığı’nda düzenlenen programa Erzincan Valisi Ali Arslantaş, 3. Ordu Komutanı Orgeneral Sayın İsmail Serdar Savaş, 3. Ordu Komutanlığı...

Erzincan İl Jandarma Komutanlığı’ndan anlamlı iftar

Erzincan İl Jandarma Komutanlığı tarafından iftar programı düzenlendi.

Erzincan İl Jandarma Komutanlığı’nda düzenlenen programa Erzincan Valisi Ali Arslantaş, 3. Ordu Komutanı Orgeneral Sayın İsmail Serdar Savaş, 3. Ordu Komutanlığı Garnizon Komutanı ve Kurmay Başkanı Tümgeneral Ali Ekiyor, İl Jandarma Komutanı Jandarma Albay Hasan Aksoylu, protokol mensupları, şehit aileleri, gaziler, askerler ve çok sayıda davetli katıldı.

Programda konuşma yapan Erzincan Valisi Ali Arslantaş; “cennet vatanımızın müdafaası için tarih boyunca yüz binlerce şehit verdik. Ülkemizin istikbali için sıra dağlar gibi duran canlarımızı yitirdik. Ama ülkemizin her bir ferdi bastığı yerleri toprak diyerek geçmemektedir. Kolay kazanılan, elde edilen kazanımların değeri bilinmezmiş. Bizler bu toprakların kolay vatan olmadığını, birçok badire atlatarak, birçok bedel ödeyerek bugünlere geldiğimizi bildiğimiz için vatanımızın değerini biliyoruz. Vatanımız için fedakârlıklarda bulunan insanımızı aziz milletimizin baş tacı ettiğine şahit oluyoruz. Bizler millet olarak askerimizle, polisimizle, korucularımızla tüm güvenlik güçlerimizin başarılarıyla gurur duyuyoruz.

Devletimiz, milletimizin huzurunu bozmaya çalışan şer odaklarıyla girdiği amansız mücadelesini sürdürüyor. Hamdolsun bu süreçte çok güzel neticeler aldık. İçeride bizleri birbirimize düşürmeye çalışan fitne odaklarının oyunlarını bozduk. Kardeşlik hukukumuzu koruyarak, huzur ve barış ikliminin devamı için tüm güvenlik güçlerimiz cansiperane şekilde çalışmalarını sürdürüyor. Bu aziz millete hizmet etmenin onurunu yaşıyor. Bu uğurda yitirdiğimiz kahraman askerlerimizin siz değerli yakınlarının yaşadığı gurur, şehit annesi, şehit babası, şehit kardeşi, şehit eşi olmanın verdiği onuru gözlerinizde, duruşunuzda görmenin, buna şahit olmanın bahtiyarlığı içerisindeyiz. Sizler en yakınınızı, eşinizi, oğlunuzu, kardeşinizi kaybettiniz ama 82 milyon insanın duasını kazandınız. Sizler şehitlerimizin bizlere emanetisiniz. Bu itibarla her zaman yanınızda olmaya, sizlerle şehitlerimizin aziz hatıralarını yaşatmaya devam edeceğiz. Bu milletin onurlu yürüyüşünü sekteye uğratmaya çalışan, istiklalimize kast eden hiçbir güç, ülkemizi mukaddes davasından döndüremeyecektir. Devletimizi büyük ve güçlü kılan, bu topraklar üzerinde mukim bulunan hamiyetli insanlarımızın kıymetini bilmesi ve her daim baş tacı etmesidir.

Bundan dolayıdır ki yakın zamanda - 15 Temmuz’da - şer odaklarının hain emelleri karşısında tüm vatandaşlarımız canlarını siper etti. Yine sınırlarımızın güvenliği için askerlerimiz kahramanca mücadele ediyorlar. Şunu asla unutmayalım ki ikna edilmişlerle yola çıkılmaz. Hamdolsun bizler inanmışlarla, adanmışlarla yola çıktığımız için devletimiz onca saldırıya rağmen dimdik ayakta durmakta; 2023, 2071 hedeflerine emin adımlarla ilerlemektedir. Devletimizin insanı merkeze alan, insana hizmet etmeyi ibadet sayan bir anlayışı sürdürmesi, insanımızın devletimize olan bağlılığını da güçlendirmektedir. Bizler de şehrimizde bu anlayışla tüm mesaimizi şehrimizin kadirşinas insanları için teksif ediyoruz. İnanıyorum ki bu yoğun çalışmalar neticesinde, yakın zamanda ülkemiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün işaret ettiği muasır medeniyetler seviyesinin üstüne çıkacaktır. Çocuklarımız için, gençlerimiz için, Erzincan’ımız için bizden beklenen hizmetleri yapmaya devam edeceğiz.

Ben bu vesileyle, başı rahmet, ortası mağfiret ve sonu cehennem azabından kurtulmak anlamına gelen Ramazan-ı Şerif’inizin huzur ve maneviyatla dolu geçmesini temenni ediyorum. Tüm şehitlerimizi tekrar, rahmetle, minnetle şükranla yâd ediyorum. Kahraman gazilerimize şükranlarımı sunuyorum. Sizleri sevgiyle, saygıyla, muhabbetle selamlıyorum.” Diye konuştu.

Konuşmaların ardından tüm davetliler hep birlikte iftarlarını açarak sohbet ettiler.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER
google.com, pub-5691823233856454, DIRECT, f08c47fec0942fa0