Ayyıldız'dan "sağlık turizmi" çağrısı

Almanya ve Türkiye’de faaliyet gösteren Kozmetik sektörünün öncü firmalarından olan Nazar Skin Büyüme ve Sistem Genişletme Müdürü Yalçın Aslan Ayyıldız, Türkiye'nin medikal ve termal yatırımlarda Avrupa standartlarında olduğunu ancak Avrupa'dan çok daha ekonomik koşullarda hizmet ürettiğini kaydetti. Ülkenin iklim ve doğal yapısının da sağlık turizmi açısından çok elverişli olduğunu anlatan Ayyıldız, Türkiye'nin sağlık turizminde bir dünya markası haline gelebileceğini söyledi.

Ayyıldız'dan "sağlık turizmi" çağrısı

Almanya'nın pazar lider şirketleri arasında bulunan Nazar Skin Büyüme ve Sistem Genişletme Müdürü Yalçın Aslan Ayyıldız, sağlık turizminin kent ve ülkenin gelişimi açısından önemini anlattı. Ayyıldız, "Sağlık turizmi özellikle son yıllarda gerek ülkeye gerekse kente ekonomik getirisinden dolayı ön plana çıkan sektörlerin başında geliyor. Sağlık turizmi geldiği kentte hem istihdam yaratıyor, hem döviz girdisi sağlıyor hem de sanayi ya da diğer sektörler gibi kente çevresel zarar vermiyor. İzmir iklimi, doğası, denizi, güneşi hatta insanıyla sağlık turizmi için en elverişli kentlerden biri. Sağlık turizminin gelişmesiyle birlikte gelen turist sayısı sadece tatil yapmak isteyenlerle sınırlı kalmayacak. Sağlığına kavuşmak isteyen, güzelleşmek isteyen turistler de İzmir'i tercih edecek. Tatil denildiği zaman genellikle insanların aklına yaz mevsimi gelir ancak İzmir'de sonbahar, kış ayları da eşsiz bir güzelliğe sahip, sağlık turizminin gelişmesi yazın artan ancak kışın azalan turist sayısını ve turizmden gelen döviz girdisini de ciddi anlamda artıracaktır" açıklamasında bulundu. 

"MEDİKAL YATIRIMLARIMIZ AVRUPA ÇAPINDA"

Sağlık turizminin ülkedeki cari açığının kapanmasında da önemli bir kalem olacağını kaydeden Ayyıldız, "Türkiye’nin medikal, termal yatırım ve kaynakları Avrupa ve Dünya çapındadır. Sağlık turizmi alanında yurtdışından en çok talep plastik cerrahiye yönelik oluyor. Ülkemizde bu alanda gerçekten çok iyi hekimlerimiz var. Bu hekimlerimizi sağlık turizmine elverişli kurum ve kuruluşlarımızla güçlendirdiğimizde hem kent hem ülke güçlenecektir. Tedavi amaçlı gelen turist, sadece tatil amaçlı gelen, tam pansiyon otele girerek gideceği zaman otelden çıkan turistin ülkeye getirdiği dövizden çok daha fazlasını getirecek, dolayısıyla cari açığın kapanmasında da sağlık turizmi önemli bir kalem olacaktır. Türkiye'nin tanıtımına, markalaşmasına büyük katkı sağlayacak, Adeta bacasız fabrika olan sağlık turizminin gelişmesi bunun yanı sıra dünya ülkeleri arasında daha prestijli hale gelmemize olanak tanıyacaktır" ifadelerini kullandı. 

Admin

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER
google.com, pub-5691823233856454, DIRECT, f08c47fec0942fa0