Konak Belediyesi'nden çocuklara bir müjde daha: Yaz Okullarına kayıtlar başladı Konak Belediyesi'nden çocuklara bir müjde daha: Yaz Okullarına kayıtlar başladı

Cumhuriyet Halk Partisi İzmir İl Başkanı Şenol Aslanoğlu, Türkiye’nin kader seçimine 100 gün kala, göreve gelir gelmez başladığı saha çalışmaları ve ilçe ziyaretlerini, temposunu arttırarak devam ediyor. 

İl başkanı Şenol Aslanoğlu, Kiraz, Beydağ, Ödemiş, Tire, Selçuk ilçe ziyaretlerini kapsayan ve kendisine il yönetim kurulu üyeleri ile birlikte eşi Duygu Aslanoğlu’nun da eşlik ettiği çalışmalarda, önceliği esnaf ve vatandaşlara verirken, parti örgütleriyle de bir araya geldi.
Aslanoğlu, vatandaşın gösterdiği ilginin, parti örgütünün heyecanı ve çalışkanlığının iktidarın değişmesini bekleyenler için coşku ve sevinç kaynağı olduğunu ifade ederek “Saltanatını sürdürmek isteyenler bizim çalışmamızdan, vatandaşla omuz omuza sandığa gidecek olmamızdan rahatsız. Biz çalıştıkça, belediyelerimiz ürettikçe onların defosu ortaya çıkıyor” dedi. Aslanoğlu şunları dile getirdi;

SADECE CUMHURBAŞKANLIĞI DEĞİL MİLLETVEKİLİ SEÇİMLERİNDE DE HÜSRAN YAŞAYACAKLAR
15 Mayıs sabahına 100 gün kaldı. Yani yıllardır milyonlarca vatandaşımızın beklediği değişime, tam demokrasiye geçişe, halkın iktidarına yüz gün kaldı. Başlıyoruz, diyerek yola çıktığımız ilk günden bugüne kadar olduğu gibi, sandıktaki ezici üstünlüğümüzü ve millet iktidarının kurulacağı günü ilan edinceye kadarda sokakta, çarşıda, meydanlarda ve vatandaşımızın evlerinde olacağız. Gün doğmadan Kiraz’ da başladığımız saha çalışmamız, akşamın karanlığında Selçuk ilçemizde sona erdi. Beydağ, Ödemiş ve Tire’de dahil olmak üzere gittiğimiz her yerde esnafımızı, gençlerimizi, kadınları, emeklileri, çiftçileri dinledik. Halkımızda inanılmaz bir değişim rüzgarı ve bunca sıkıntıya rağmen iktidar değişiminin artık kaçınılmaz oluşunun verdiği bir heyecan var.

En önemlisi de, bazı iktidar mensuplarının belediyelerimiz ve partimizi hedef alarak, her gün yalan yanlış açıklamalar yapmaları vatandaşın umurunda değil. Biz onlara ne kadar moral ve destek vermeye çalışıyorsak, onlarda bizlere destek verip “ siz böyle çalışın biz yanınızdayız” diyor. Halkımızın bu desteği paha biçilemez bir moral kaynağı. Biz seçimi açık ara kazanacağımızı biliyoruz ama sanki beklenenden çok daha büyük bir dip dalga geliyor.  Millet iktidarı sandıktan rekor bir farkla çıkacak. Sadece cumhurbaşkanlığı için değil, meclisteki milletvekili sandalye dağılımı da günümüz iktidarı için büyük bir hüsrana dönüşecek gibi gözüküyor. Bu gerçeği sahada çalışınca, ayırt etmeksizin herkesin elini sıkıp, derdini dinleyince anlıyorsunuz. Hal böyle olunca, saltanatını sürdürmek isteyenler bizim çalışmamızdan, vatandaşla omuz omuza sandığa gidecek olmamızdan rahatsız. Çünkü biz çalıştıkça, belediyelerimiz ürettikçe onların defosu ortaya çıkıyor.

ÖRGÜTE SON 100 GÜN MESAJI
Ziyaret ettiği ilçelerde parti örgütleriyle de bir araya gelen CHP İzmir İl Başkanı Şenol Aslanoğlu, örgütün uzun süredir saha çalışmalarını yürüttüğünü, şimdi iktidar maratonunun son yüz gününde temponun daha da aratacağını ifade ederek, örgüte “hızlı ve sistemli çalışacağız” mesajı verdi. Aslanoğlu, ilçe örgütlerine seslenerek “ İlçe örgütlerimiz ve partililerimiz uzun süredir seçime yönelik çalışmaları yürütüyor. Ancak şimdi en kritik döneme geldik. Seçim tarihi tam olarak kesinleşmemişse de 14 Mayıs tarihi açıklanacak gibi. Yani tam olarak 100 gün sonra, millet iktidarına kavuşacağız. Bizler örgüt olarak bu seçimin ve getireceği sonuçların tam olarak farkındayız.

Bu sürecin her anını ilçe halkıyla, esnafla, komşunuzla, iş arkadaşlarınızla, köylünüzle, yani seçimin kaderini tayin edecek ve bize umudunu bağlamış herkesle birlikte geçirmelisiniz. Tire’de, Kiraz’da, Selçuk’ta, Beydağ ve Ödemiş’te bizim ilçe başkanımızı, ilçe yöneticilerimizi herkes tanımalı, herkes öylesine değil, samimiyetle çalıştığımızı bilmeli. Bunun için sistemli ve sürekli çalışmamız şart. Büyük fedakarlıklarla çalıştığınızı biliyorum. İl başkanlığı olarak çalıştığınız her alanda yanınızda olacağız, destek vereceğiz, bizim de gelmemiz gereken yerlere, çağırın geleceğiz. İktidar temsilcilerinin artık söyleyecek sözü yok, işi dedikoduya, belediyelerimizi sistematik bir şekilde kötülemeye kadar getirdiler. Çünkü halka söyleyecek sözleri, sorunları çözecek güçleri ve becerileri de yok. Biz onlara laf yetiştirme derdinde değil, memleketin geleceğini kurtarma derdindeyiz. Önümüzdeki yüz günde, parti içi meselelerde sorun anlatan, yapılanları eleştiren değil, sorunu çözmeye çalışan, sorun gördüğü yerde destek verip emek harcayan, çözümün parçası olan partililere ihtiyacımız var. Bu bilinçle ve kararlılıkla çalışan bir örgütün kazanamayacağı seçim, aşamayacağı sorun yoktur” dedi.

Editör: TE Bilisim