Cumhuriyet Halk Partisi’nde(CHP) gözler 38. Olağan Kurultay’a çevrildi.

Kıbrıs Barış Harekatı'nın 50. yılı! Kıbrıs Barış Harekatı'nın 50. yılı!

Partide genel başkan ve partiyi 2024’teki yerel seçimlere götürecek kadroların belli olacağı kurultay öncesi tartışmalar da sürüyor.

Daha önce kurultayda Kemal Kılıçdaroğlu’nu destekleyeceği yönünde imza veren CHP Bornova İlçe Başkanı Ertürk Çapın dün kararından vazgeçerek CHP Grup Başkanı ve Manisa Milletvekili Özgür Özel’i destekleyeceğini açıklamıştı.

Çapın’ın açıklamasının ardından CHP Bornova İlçe Yöneticileri sert sözleri içeren bir açıklama yayınlayarak ‘desteğimiz Kılıçdaroğlu’na’ ifadesini kullandı.

İLÇE YÖNETİCİLERİNİN AÇIKLAMASI: 

Cumhuriyet Halk Partisi ilçe yönetiminde yer alan aşağıda imzası bulunan İlçe Başkan Yardımcıları olarak mahallelerde yürüttüğümüz mahalle delegasyon seçimlerinden bu yana tutumumuz çok net ve direkttir.  Bizler, en başından bu yana Genel Başkanımız Sayın Kemal Kılıçdaroğlu'nun yanında yer almayı seçmiş yönetim kurulu üyeleriyiz. Günlerce adalet yürüyüşünde AKP'nin faşizmine karşı yol yürümüş, tarihin en kirli iktidarı tüm devlet kaynaklarıyla seçimlerde partimize saldırırken tüm şehirleri gerçek bir inanmışlıkla ülkemizin geleceği için arşınlamış Genel Başkanımıza bir vefa borcunun olduğunun bilincindeyiz. Mahalle delegasyon seçimlerinden bu yana ilçe Başkanımız Sayın Ertürk Capın'ın da tercihinin Kemal Kılıçdaroğlu olduğunu bilmekteydik. Bizler de bu doğrultuda ilçe seçimlerinde ilçe Başkanımız olarak Ertürk Çapın'ı desteklemiş ve ilçe Başkanımız olması için var gücümüzle çalışmıştık. İl kongre seçimlerinde ise ilçemizi temsilen kurultay delegesi olman için güven kazanmış ve kongre bitiminde de Genel Başkanımıza imza vererek ilçemiz tarafından güven tazelemiştir. Kongreye günler kala ise Manisa Milletvekilimiz ve Genel Başkan Adayımız Özgür Özel'i destekleme kararı alan Sayın Ertürk Çapın akıllara durgunluk veren ifadeler ile hangi dehlizlerde hazırlandığı belli olan sözde manifesto ile taraf değiştirdiğini duyurmuştur. Bu tavır değişikliği ve imzasını reddeden tutumda bulunan İlçe Başkanının bu kararının bizlerden bağımsız ve kişisel bir karar olduğunu tüm kamuoyuna bildirir Bornova İlçe Yönetimi olarak desteğimizin Genel Başkanımız Kemal KILIÇDAROĞLU'yla olduğunu tekrar bildirmek isteriz.

Editör: TE Bilisim