BORNOVA İLÇEDE BAHAR HAVASI

Değerli okurlarım bugün ki köşe yazımda Bornova  CHP ilçe başkanı sayın Ertürk Çapın  ile yaptığım söyleyişi sizinle  paylaşmak istedim. Çok çalkantılı bir dönemden sonra, Sayın Ertürk Çapın'ın desteklediği Ömer  Eşki'nin atanmasının sonra, Sayın Çapın hayli mutlu idi ve bana “Ağabey  ben sana Ömer Eşki'nin atanacağını ısrarla söyledim ama bana inanmadın” diyerek, biraz sevecen, biraz muzip bir bakış fırlattı.

Sayın Ekşi atandıktan ve meclis üyelerinin belirlendikten sonra bazı serzenişler oldu bu her dönemde olur. Bornova, diğer ilçeler  ile karşılaştırılırsa  çok büyük protesto olmadı, bazı eksikler olsa da  biz bunu örgütümüz ile kucaklaşır telafi ederiz, herkes  emin olsun derken hayli keyifli idi.

Bazı aykırı sorular sordum ve “yarış bitmiştir şimdi birlik beraberlik zamanı, küskün, kırgın kimse kalmayacak, dün dünde kaldı herkesi, istifa edenleri, küskünleri partiye davet ediyorum. Kimseye küskünlüğüm, dalgınlığıma yoktur. Örgütten gelen, gençlik kolları başkanlığı yapan bir  arkadaşımız aday oldu” derken, bazı  projelerden  söz ederken hayli iddialı idi. Bende maaşallah sanki Belediye başkan adayı sensin dediğimde neşeli bir kahkaha  attı.

İlk üç ay içinde temizlik sorununu çözeceklerini ve yollarda ki çukurların tamamen kapatılacağını, bunun içinde acilen asfalt robot  makinesi alınacağını belirti. Gece vardiyası  sistemine geçilecek, gece 03  -07 arası bütün çöpler alınacak. Gece süpürge işlemi devam edecek ve sabah bütün caddeler pırıl pırıl tertemiz olacak derken hayli iddialı konuştu.

Biraz da siyasetten konuşalım dediğimde; “Nisan ayından sonra büyük  bir ihtimalle ayrılmayı düşünüyorum. Çok yoruldum, eşime, çocuğuma yani aileme zaman ayıracağım. Bornova’da 17200 üyemiz var bu lafın 1200 tanesi aktif. Ben Hakim denetimin de ön seçim den yanayım İnşallah  yeni dönemde benden sonra göreve gelecek  ilçe nasip olur. Kırdığımız, incittiğimiz kim varsa hepsinin  gönlünü  almak ve partimizin bayrağını Bornova'ya dikmek boynumuzun borcudur. Bornova Belediye başkanımız Mustafa İdug'u meydanlarda başkan adayımız, Ömer Eşki  ile görmek istiyorum deyince bende biraz, kırgınlıklar  kolay  geçmiyor  dediğimde  bizim parti  kültürümüzde var diye söyleyince hadi o zaman  ilçe başkanı  olarak sen başkanı davet et, çocukluk arkadaşsınız diye ben kendisine öneri  sundum.

Belediye  çalışanları  rahat olsun, herkes  görevini yapacak, hiç kim boş durmayacak diyor sayın Çapın bende diyorum  ki bu sözünüzün takipçisi  olacağım. Bornova da milletvekilliği seçiminde  CHP  % 39 oy almıştı biz bunu % 50 ye çıkaracağız diyor. Bende seçimi sorunsuz  kazanında% 45  olsun. Benimde gönlüm böyle  istiyor. Umarım ki kırgınlıklar, küskünler son bulur.

Partili olmam nedeniyle  haydi bir yerden  başlamaya çalışalım.

HOŞÇA KALIN,SEVGİYLE KALIN

YORUM EKLE
google.com, pub-5691823233856454, DIRECT, f08c47fec0942fa0