BAYRAKLI CHP’DE ADAYLAR NETLEŞİYOR

Değerli okuyucularım bugünkü köşe yazımda 13 Mart’da yapılacak olan Bayraklı CHP İlçe Başkanlığı seçiminin analizini yapacağım. Çeşitli ayak oyunları ile düşürülen, seçimle gelen seçimle gider kavramını hiçe sayanlar sonunda emellerine ulaşmışlardı. İlçe Yönetiminin düşmesinden sonra hiçde alışık olmadığımız şekilde (önceden envfazla 1 hafta içinde kayyum atanırdı) 45 gün sonra kayyum atandı. Atanan kayyuma başarılar dilerim.

Kayyum atamasından sonra büyük bir merakla beklenen ilçe başkanlı seçim kongresinin tarihi 13 Mart olarak kesinleşti. İlçe başkanlığı için çok farklı isimler gündeme geldi. Biz bugün şu anda resmi aday konumunda olan 3 partili arkadaşımızdan bahsedeceğim. Aşağıda belirteceğim 3 aday dışında sayın Levent ÖZTÜRK, Sayın Serkan ARDA ve Sayın Yusuf METİN’den bahsedelim. Benim gözlemlerime göre her ne kadar aday olarak isimleri geçsede Sayın Serkan ARDA ile Sayın Levent ÖZTÜRK’ün aday olmayacağını düşünüyorum. Şayet aday olup beni yanıltırlarsa da kendilerine özür borcum olur. Kendisi ile yaptığım sohbette ise Sayın Yusuf METİN, örgütteki dağınıklığı gidermek adına şartlar oluşursa aday olacağını belirtti. Ben iddialı yazı yazmayı severim. Sayın Yusuf METİN’de aday olmayacak.

Adaylardan Sayın Av. Samet TEKİN en erken yola çıkanlardan. Yoluna devam ediyor. Lakin en ilginç olanı ise Bayraklı’da CHP’nin tanınmış bir siyasetçisi olan bir partilimiz tarafından kendisine Belediye Başkanı Sayın Serdar SANDAL adına, sen yönetimden çekil güçlü bir yönetimde yer al teklifi hayli düşündürücü. Bu konuyu fazla açmayacağım ama sakın kimse inkar etmesin. Dün Sayın SANDAL’ın karşısında olan onunla yıldızı barışmayan (hatta ona siyaseti yaptırmayacağım diyen başkanla niye ve nasıl uzlaştı.) o partilimiz hangi saikle bu teklifi sayın Samet TEKİN’E getirdi.

Aaahhh siyaset aahhh! Yazıma inanmayan var ise Sayın Samet TEKİN’i arayabilir. Samet TEKİN’e başarılar dileyelim.

Adaylarımızdan biri de Sayın Mehmet YILMAZ. Önceleri ciddiye alınmayan Sayın Mehmet YILMAZ, çok farklı kesimlerden destek görüyor. Ağır ve emin adımlarla mesafe alıyor. Bundan sonraki yazımda kimler destekliyor, kimler var açıklayacağım. Ama görünen o ki bu iki aday Sayın SANDAL ile yarışacaklar. Elindeki erk gücüne güvenerek her gün delegeleri arayan, onlara kahvaltı veren, iş aş vaadi ile bu seçimi sorunsuz almak isteyen Sayın SANDAL, geçenki ilçe başkanlığı seçimindeki gibi hüsrana uğrarsa hiç şaşırmam. Perşembe’nin gelişi Çarşamba’dan belli oldu.

3. adayımız kayyum olarak atanan şuandaki mevcut ilçe başkanımız Sayın Necati ŞAHİN. Sayın ŞAHİN, benim yakın arkadaşım. Çok saygın bir kişidir. Beyefendiliğine toz kondurmam. Onun şansızlığı bu yarışta Sayın Necati ŞAHİN olarak değilde Belediye Başkanı Sayın SANDAL’ın adayı olarak lanse edilmesidir. Kendisine artımı getirecek eksimi getirecek bunu göreceğiz. Örneğim ben delege olsam, beyefendi kişiliğinden dolayı Sayın Necati ŞAHİN’e oy verirdim. Amaaa, Sayın SANDAL’ın adayı konumunda iken 15 dakika düşünürüm. Bu seçimin sonucunda iş aş doğrudan temin gibi menfaatler ön plana çıkacaktır. Erk gücüne rağmen Sayın SANDAL kaybettiğinde sanırım tarihi bir ders alır. Seçimi kazanırsa Sayın SANDAL’ın zaferi, kaybederse Sayın Necati ŞAHİN’ yenilgisi olmayacaktır. Yine siyasi tecrübelerim diyorki, son anda adayın biri çekilmesin. Sayın Necati ŞAHİN’e de diyorum ki, herhangi bir bahaneye sığınıp, dikkatli ol Sayın SANDAL seni terk etmesin. Daha önce biz bu filmi görmüştük. Yerin kulağı var; Sayın SANDAL’a çok yakın gözüken ortak dostlarım diyorki yine baltayı taşa vurdun reis.

Bir dahaki yazımda adayların arkasındaki kişi ve grupları yazacağım. Yeni adaylarda çıkarsa onlarada kapım açık. Keşke her 6 ayda bir seçim olsa da partililerimiz işe girse.

HOŞCAKALIN, SEVGİ İLE KALIN...

YORUM EKLE
google.com, pub-5691823233856454, DIRECT, f08c47fec0942fa0