Konak Belediyesi'nden çocuklara bir müjde daha: Yaz Okullarına kayıtlar başladı Konak Belediyesi'nden çocuklara bir müjde daha: Yaz Okullarına kayıtlar başladı

AK Parti İzmir İl Başkanı Bilal Saygılı, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı ve Cumhuriyet’in kuruluşunun 100. Yılı nedeniyle bir mesaj yayımladı.

Milli egemenliğin yegâne güvencesi Cumhuriyet’in ilelebet yaşayacağını belirten Saygılı; “Cumhuriyet; demokrasiye ve milli iradeye sahip çıkmak; kalkınan, bağımsız ve güçlü bir Türkiye idealinden vazgeçmeden çalışmak demektir. 100. yılda bir kez daha idrak etmemiz gereken, bunun ödevimiz ve görevimiz olduğudur” ifadelerini kullandı.

Başkan Saygılı, mesajına şu sözlerle devam etti; “Cumhuriyet’imiz 100 yaşını doldurdu. Kuruluşu gibi, onu ayakta tutmak; hiç de kolay değildi. Dünya üzerinde, her açıdan stratejik öneme sahip bu toprakları işgalden, halkını esaretten kurtaran ve istikbalini şekillendiren Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve kahraman ecdadımızın emaneti başımız üstündedir. Doğru kavramak zorundayız ki; bu emaneti korumak ve ileri taşımanın gereği çok çalışmaktır. Memleketin her köşesine hizmet götürmektir, kalıcı eserler üretmektir. İçeride ve dışarıda birliğimizi, güvenliğimizi tehdit edenlere karşı dimdik durmaktır. Ekonomik, siyasi ve kültürel istiklâlimizi, bizi biz yapan değerlerimizi muhafaza etmektir. ‘Sizin başarınız; Cumhuriyet’in başarısı olacaktır’ diyen Atatürk’ün altını çizdiği de tam olarak budur.”

“Cumhuriyetin 100. yılını gurur ve heyecanla karşılarken; köklerimizden aldığımız güç, hedeflerimize ulaşma inanç ve kararlığımızla durmayacak, yolumuza devam edeceğiz.” diyen AK Parti İzmir İl Başkanı Bilal Saygılı, mesajını şu ifadelerle sonlandırdı; “Bugünlere nasıl geldiğimizi asla unutmadan, şanlı tarihimize ve aydınlık geleceğimize sımsıkı sarılmayı sürdüreceğiz. Geçmişle geleceği buluşturan ‘Türkiye Yüzyılı’ anlayış ve vizyonuyla Cumhuriyet’i daha güçlü kılacak adımları atmayı, yeni ve kalıcı reformları hayata geçirmeyi sürdüreceğiz. Bu duygu ve düşüncelerle başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere canları, kanları pahasına kurtuluş mücadelesi veren ve Cumhuriyet’i bize hediye eden tüm şehit ve gazilerimizi rahmetle ve minnetle yad ediyorum. Tüm milletimizin ve hemşerilerimin Cumhuriyet Bayramı’nı tebrik ediyorum.”

Editör: TE Bilisim