Aşından İşinden Olmuş Bir Emekçi "Akın Yalçıntepe"

Bugün Ege Ajansımızı Akın Yalçıntepe adlı bir emekçi arkadaşı ile ziyarete geldi. Akın Yalçıntepe, 07.05.2019 yılına kadar çalıştığı Gaziemir Belediyesinden "Onu değerlendirebileceğimiz bir yer yoktu" iddiasıyla sorgusuz, sualsiz işten atılmış. Akın Yalçıntepe' den biraz bahsetmek istiyorum; Akın Yalçıntepe, Tunceli Kökenli bir Aileden gelmekte. Yalçıntepe 07.05.2019 tarihine kadar Gaziemir Belediyesinde, 8 yıldan beri Araç Sevk Amirliği yapmış. Babası Şerafettin Yalçıntepe Emniyetten Emekli bir polis memuru, Babası 1969-1971 yılları arasında Türkiye'nin ilk başbakanı, ikinci Cumhurbaşkanı İsmet İnönü'nünde korumalığını yapmış bir kişi. Akın Yalçıntepe bizden öncede İzmir'deki Gazetelerle ile bu sorunu çözme adına görüşmüş. Ege'nin Sesi'nde İmtiyaz Sahibi ve Genel Yayın Yönetmeni olan Sinan Kara'da sağolsun bu sorunu çözme adına devreye girenler arasında, konunun takipçisi bir meslektaşımız.

Biz Ege Ajans olarak yıllardır çalışan, emek veren insanların sudan bahanelerle işten çıkarılmasına karşıyız. Akın Yalçıntepe' nin fotoğraflarında, evinin baş köşesinde CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun ve babasının İsmet İnönü ile çekilmiş fotoğrafı. baktığımız tüm fotoğraf karelerinde, gecesini gündüzüne katmadan emek vermiş birini gördük, Cumhuriyet Halk Partisi icin dişiyle her mitinglerde ön saflarda yer alan birini bu şekilde harcamak, hele birde üstüne üstlük, elle tutulur bir tarafı olmadan ekmeğinden etmek, görev aşkı değildir.

Biz Ege Ajans olarak her daim mağdurun yanındayız. Yıllardır alnının akıyla çalışmış, emek vermiş bu insanların keyfi gerekçelerle işinden atılması inanın affedilir bir durum değil. Biz Ege Ajans olarak Konunun takipçisi olmaya devam edeceğiz.

Haberin Linki:https://www.egeajans.com/izmir/asindan-isinden-olmus-bir-emekci-akin-yalcintepe-h19856.html

google.com, pub-5691823233856454, DIRECT, f08c47fec0942fa0