İzmir'de Atatürk heykeline çirkin saldırı!

İzmir'in Kemalpaşa ilçesinde ulu önderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün heykeline çirkin bir saldırı gerçekleştirildi.

İzmir'de Atatürk heykeline çirkin saldırı!

Kemalpaşa ilçesinde bulunan Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün büstünün bulunduğu anıta kimliği belirsiz kişi yada kişilerce çirkin bir saldırı gerçekleştirildi.
Büstün olduğu alana "Boş Yapma Atatürk" yazan kişi yada kişilerin bulunması için emniyet güçlerinin harekete geçtiği öğrenildi. Konuyla ilgili olarak CHP İzmir Milletvekili Sevda Erdan Kılıç şunları söyledi:

Kurtuluş gününde, adını kurtarıcısından alan Kemalpaşa ilçemizdeki Atatürk anıtına alçakça bir saldırı gerçekleştirildi. 

“Altın yere düşmekle pul olmayacağı” gibi bazı hain ve meczupların saldırmasıyla da Mustafa Kemal Atatürk değerinden bir şey kaybetmez. 

O heykel, o duvar silinir; Atamızın kalbimizdeki yeri silinmez!

MÜCADELEMİZ DEVAM EDİYOR
Milletvekili Ednan Arslan ise;

"Ülkemizin kurtarıcısı ve kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün heykeline Kemalpaşa ilçemizde yapılan saldırıyı kınıyorum. Keşke Yunan galip gelseydi diyen zihniyetle dün olduğu gibi bugün de mücadelemiz devam ediyor. Benim naciz vücudum elbet bir gün toprak olacaktır fakat Türkiye Cumhuriyeti ilelebet payidar kalacaktır diyen büyük Önderimizin emanetlerine sahip çıkmaya devam edeceğiz. Yaşasın Atatürk Yaşasın Cumhuriyet." dedi

Admin

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER
google.com, pub-5691823233856454, DIRECT, f08c47fec0942fa0