A Milli Futbol Takımı, 2024 Avrupa Futbol Şampiyonası'ndaki (EURO 2024) yolculuğuna 22 Haziran Cumartesi günü Portekiz karşılaşmasıyla devam edecek. Grubun ilk maçında Gürcistan’ı 3-1 mağlup eden Milli Takım, Portekiz de yenerek, 2’de 2 yaparak gruplardan çıkmayı hedefliyor. Karşılaşma ise yarın (22 Haziran Cumartesi) günü oynanacak.

İzmir Büyükşehir Belediyesi, milli heyecana ortak olmak isteyen İzmirliler için hazırlığa başladı. İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Cemil Tugay sosyal medyadan yaptığı açıklamada, milli mücadele için Karşıyaka Zühtü Işıl Meydanı, Alsancak Gündoğdu Meydanı ve Göztepe Denizatı Parkı’nın hazırlandığını belirterek, “22 Haziran Cumartesi saat 19.00’da A Milli Futbol Takımımızın Portekiz ile karşılaşacağı maçın heyecanını birlikte yaşayalım” ifadelerini kullandı.

GAZİEMİRLİLER FESTİVAL ALANINDA İZLEYECEK

Konak'ın en tatlı kursu: Mutluluk ve istihdam üretiyor Konak'ın en tatlı kursu: Mutluluk ve istihdam üretiyor

Gaziemir Belediye Başkanı Ünal Işık, sosyal medya hesabından şu ifadelerde bulundu; "2024 Avrupa Futbol Şampiyonası’nda Portekiz ile karşılaşacak Milli Takımımızı desteklemek için Festival Alanı’nda buluşuyoruz. Türkiye-Portekiz maçını hep birlikte dev ekranda izlemek için tüm hemşehrilerimizi Festival Alanı’na davet ediyoruz. Gelin, Euro2024 heyecanını birlikte yaşayalım.

Editör: Aykut Keserli