MHP'de o ilçeye atama kararı toplu istifa getirdi

MHP'li Çeşme Belediye Meclis üyesi Hüseyin Özen, Hasan Karataş ve Alpaslan Koparal, Çeşme İlçe Başkanlığı'na Gökhan Çelik'in atanmasına tepki göstererek partiden istifa ettiklerini duyurdu.

MHP'de o ilçeye atama kararı toplu istifa getirdi

 Çeşme’de uzun süre MHP İlçe Başkanlığı görevini yürüten Gazi Fildir’in sağlık sorunlarını gerekçe göstererek istifa etmesinin ardından boşalan ilçe başkanlığına, MHP ve Ülkü Ocakları’nda çeşitli kademelerde görev yapan ve son genel seçimlerde İzmir 1. Bölge Adayı olan Gökhan Çelik atandı.

Ancak bu atama kararı ilçede çatlak seslere yol açtı. Çeşme Belediyesi’nin MHP’li 3 meclis üyesi Hüseyin Özen, Hasan Karataş ve aynı zamanda Büyükşehir Meclis Üyesi de olan Alpaslan Koparal, Çelik’in atanmasına tepki göstererek partiden istifa etti.

Koparal, Özen ve Karataş, istifa kararını sosyal medyadan ortak bir açıklamayla duyuruldu.

Açıklamada şu ifadelere yer verildi:

“Bizler, Milliyetçi Hareket Partisi Çeşme Meclis Üyeleri olarak ilçe başkanlığına atanan yeni yönetimin partimizin ve davamızın misyonunda, liderimizin 2023 hedefine uygun hizmet edeceğine inanmadığımızdan dolayı mensubu olduğumuz parti üyeliğinden üzülerek istifa ediyoruz. Amacımız, istifamızla gönül verdiğimiz partimize zarar vermek değil, zarar görmesini engellemektir. İnşallah biz yanılırız zaman her şeyin ilacı ve göstergesi olur. Ne olursa olsun ince hesapları olan programlı bir şekilde hedeflerine yürüyen bu şahısla bu vebalin içinde bir gün dahi olsa duramayız. Bize destek veren tüm seçmenlerimizden ve dostlarımızdan haklarını helal etmelerini dileriz. Söz verdiğimiz gibi görev süremiz bitene kadar değil, son nefesimizi verene kadar aynı şevkle halkımızın yanında, liderimizin emrinde olacağımızın bilinmesini isteriz. Gerekli bilgi paylaşımlarımızın dikkate alınmaması bizi derinden üzmüştür. Gönlümüz kırık, başımız diktir. Allah doğrularla beraberdir. Allah’tan başka galip yoktur.

Kamuoyuna saygı ile duyurulur.”

Güncelleme Tarihi: 28 Kasım 2021, 08:19

Admin

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER
google.com, pub-5691823233856454, DIRECT, f08c47fec0942fa0