Komisyon o isim için kararını verdi

CHP İzmir İl Yönetim Kurulu haftalık olağan il yönetimi toplantısını İl başkanı Deniz Yücel idaresinde gerçekleştirdi. Toplantıda, hakkında ihraç istemiyle disipline sevk talebi bulunan Gaziemir Belediyesi Meclis üyesi Murat Serin konusunun görüşüldüğü öğrenildi. Edinilen bilgilere göre; yaşanan olayı araştırması için kurulan komisyon Serin hakkında kararını verdi.

Komisyon o isim için kararını verdi

CHP İzmir İl Yönetim Kurulu haftalık olağan il yönetimi toplantısını İl başkanı Deniz Yücel idaresinde gerçekleştirdi.

Toplantının ana gündem maddesi Gaziemir olurken saha çalışmaları da masaya yatırıldı.

SERİN İÇİN KARAR BELLİ OLDU

Toplantıda, geçtiğimiz haftalarda grup kararına uymaması nedeniyle disipline sevki talep edilen Gaziemir Belediyesi Meclis üyesi Murat Serin hakkında yapılan çalışmanın görüşüldüğü öğrenildi.

Serin, geçtiğimiz ay gerçekleştirilen belediye meclisinde Gaziemir ilçesinde bulunan bir alanda yapılması istenen imar planı değişikliğine grup kararına uymayarak ret oyu kullanmış ve Gaziemir Belediye Başkan Yardımcısı ve CHP Grup Sözcüsü İzel Zenginobuz Derinsu, Serin’in disipline sevk edilmesini talep etmişti. İl Yönetim kurulu ise geçtiğimiz hafta gerçekleştirdiği toplantıda, olayı araştırması için komisyon kurmuştu.

Öte yandan; edinilen bilgilere göre Serin hakkında araştırmalarını tamamlayan komisyon, ilgili şikayet hakkında grup kararı olamayacağı gerekçesi ile ‘ihraç’ istemini kabul etmedi ve sözlü uyarı yapılmasına karar verdi.

SAHA ÇALIŞMALARI DA GÖRÜŞÜLDÜ

Toplantıda ayrıca il başkanlığının birçok ilçede gerçekleştirdiği saha çalışmalarının önümüzdeki hafta programının da görüşüldüğü öğrenildi.

Admin

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER
google.com, pub-5691823233856454, DIRECT, f08c47fec0942fa0