‘Karşıyaka Stadı’na ilişkin sözlerine tepki gelmişti: Başkan Engin o ifadelere açıklık getirdi

Narlıdere Belediye Başkanı Ali Engin, geçtiğimiz günlerde verdiği bir demeçte, Karşıyaka Stadı’na ilişkin sözlerine gelen tepkilere yazılı açıklamayla yanıt verdi. Sözlerinin yanlış yere çekildiğini belirten Engin, “. Şehrin acil ihtiyaçlarını ve kamu kaynaklarının verimli kullanılmasını düşünerek yaptığım açıklamanın ‘Karşıyaka’ya stat yapılmasın’ olarak algılanması Karşıyaka’yla duygusal bağı olan biri olarak beni üzmüştür”

‘Karşıyaka Stadı’na ilişkin sözlerine tepki gelmişti: Başkan Engin o ifadelere açıklık getirdi

 Narlıdere Belediye Başkanı Ali Engin, geçtiğimiz günlerde verdiği bir demeçte, Karşıyaka Stadı’na ilişkin sözlerine gelen tepkilere yanıt verdi.

Engin, demecinde stadın öncelikli bir gündem olmadığını belirtmiş ve “İzmir'de bu kadar büyük stadyumlar yapmak öncelikli midir, o da tartışılmalıdır. Bir stadın maliyeti 1 milyar ve 10-15 gün maç oynanıyor. O stadın bakımı, temizliği de ciddi maliyetler. Popülizm olsun diye şehirleri betonlaştırmayı çok da yapmamak lazım. Bugünden yarına şehrin acil gündemi de değil bence. Büyükşehir 1 milyar lira parasını oraya vereceğine opera binasını bitirebilir, yeni arıtmalar için ihaleye çıktı, öncelikler farklı. Bunlara rağmen Büyükşehir Belediye Başkanımız 'Müellif sorunu giderilirse biz bunu yapmaya hazırız' dedi. Bir de İzmir'in en önemli sorunu bu mudur? Neden? Stadyum yok mudur" demişti.

Engin’in sözlerinin ardından bazı mecralarda Engin’in stadın yapımına karşı olduğu ifade edilmişti.

Öte yandan; yapılan eleştirilerin ardından konuya ilişkin yazılı açıklama yaparak sözlerinin yanlış yere çekildiğini söyledi.

Engin açıklamasında şu ifadelere yer verdi; “Geçtiğimiz günlerde sorulan bir soru üzerine Karşıyaka Stadı ile yaptığım açıklamanın bazı kesimlerce yanlış yerlere çekildiğini görüyor ve konuyu üzülerek takip ediyorum. Şehrin acil ihtiyaçlarını ve kamu kaynaklarının verimli kullanılmasını düşünerek yaptığım açıklamanın ‘Karşıyaka’ya stat yapılmasın’ olarak algılanması Karşıyaka’yla duygusal bağı olan biri olarak beni üzmüştür.

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanımız Tunç Soyer ve Karşıyaka Belediye Başkanımız Cemil Tugay, müellif mimar sorunun çözülmesi ve meşru zeminin oluşmasıyla birlikte Karşıyaka’mızı özlediği ve hakkı olan stada en kısa sürede kavuşturacaktır.”

Admin

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER
google.com, pub-5691823233856454, DIRECT, f08c47fec0942fa0