Karabağlar Belediyesi'nden AK Partili Kaya'ya: Projelerimizi yerinde görmeye davet ediyoruz

AK Parti İzmir Milletvekili Mahmut Atilla Kaya'nın Karabağlar Belediyesi'ne yönelttiği 'hizmet' eleştirilerine belediyeden yazılı bir açıklamayla yanıt geldi.

Karabağlar Belediyesi'nden AK Partili Kaya'ya: Projelerimizi yerinde görmeye davet ediyoruz

 Açıklamada kültür sanat ve kongre merkezleri belediyenin hayata geçirdiği ve yapımı devam eden projelere dikkat çekilerek "Sayın Atilla Kaya'yı, toplumsal belediyecilik anlayışıyla yaptığımız bu örnek tesisleri yerinde görmeye davet ediyoruz.” çağrısı yapıldı.

AK Parti İzmir Milletvekili Mahmut Atilla Kaya, geçtiğimiz günlerde Karabağlar’da gerçekleştirdiği programda vatandaş, muhtarlar ve STK’larla bir araya gelmişti. Kaya burada yaptığı açıklamada belediyeyi “500 bin nüfuslu yerde bir sinema salonu, tiyatro salonu, kongre merkezi yok. Ailelerimizin, çocuklarımızın gidebileceği düzgün bir yeşil alan yok. Bunlar kendileri hizmet etmediği gibi, hizmet yapacak olanları da engellerler” sözleriyle eleştirmişti.

Kaya’nın bu sözlerine belediyeden yanıt gecikmedi. Belediyeden yapılan yazılı açıklamada şu ifadelere yer verildi:

“AK Parti İzmir Milletvekili Mahmut Atilla Kaya, her zaman olduğu gibi yine gerçekleri görmezden gelerek ya da çarpıtarak, Karabağlar'a hizmet götürmediğimizi; ilçemizde sinema ve tiyatro salonu, kongre merkezi bulunmadığını söyleme “cesaretini” göstermiştir.

"Kişilere değil topluma hizmet” anlayışıyla çalışan Karabağlar Belediyemiz, kendisine emanet edilen her kuruşu yine 500 bin insanımızın çıkarı için harcamaya büyük özen göstermektedir. Bu bakış açısıyla yapımını tamamladığımız ve ardı ardına hizmete açtığımız kültür sanat merkezlerinden, büyük ölçekli kongre ve toplantı salonlarından, Karabağlar'da yaşayan tüm vatandaşlarımız yararlanmaktadır.

Ahmed Adnan Saygun Sanat Merkezi'nin ardından İzmir'in ikinci büyük kültür sanat merkezi olan ve içinde 350 kişiyi ağırlayacak tiyatro-sinema salonu bulunan Yıldız Kenter Kültür ve Sanat Merkezi; yine 500 kişinin kongre ve toplantılarını yapabileceği Kibar Belediye Hizmet Kompleksi, 150 kişilik çok amaçlı salonu bulunan Mobilya Akademi, 10 bin çocuğumuzun gezdiği Nasreddin Hoca Çocuk Kültür Bilim Merkezi, belediye ekiplerimizce baştan sona yenilenen 8 dönümlük Özdemir Sabancı Parkı, kısa süre önce açılışını yaptığımız projelerden bazılarıdır.

Yine İzmir'in sayılı spor tesislerinden biri olacak Atatürk Gençlik ve Spor Merkezi'nin yapımı da hızla sürmektedir.

Karabağlar Belediyesi, mütevazı bütçesine rağmen araç parklarını güçlendirmekte ve sokaktaki hizmetin kalitesini, son teknoloji araçlarla artırmaya gayret etmektedir. Ekiplerimiz bu modern araçlarla her gün sokaklarımızda, tekniğine uygun, kaliteli asfalt serimi gerçekleştirmektedir.

Gerçekler gün gibi ortadayken, kamuoyunda yanlış algı yaratmaya çalışan Sayın Atilla Kaya'yı, toplumsal belediyecilik anlayışıyla yaptığımız bu örnek tesisleri yerinde görmeye davet ediyoruz.”

Admin

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER
google.com, pub-5691823233856454, DIRECT, f08c47fec0942fa0