Buca’da “Çocuk Beyni Nasıl Çalışır” paneli

Çocuk ve ebeveyn arasındaki anlaşmazlıkların sebepleri Buca’da masaya yatırıldı. Eğitimci Dr. Güzide Sazan, “Anlaşmazlıkları ortadan kaldırmanın tek çözüm yolu sevgi ve şefkat” dedi.

Buca’da “Çocuk Beyni Nasıl Çalışır” paneli

Buca Belediyesi, aile ve toplum sağlığı konusunda farkındalık çalışmalarını sürdürüyor. Belediye ve Buca Kent Konseyi, eğitimci Dr. Güzide Sazan’ın katılımıyla “Çocuk Beyni Nasıl Çalışır” konulu panel düzenledi. Buca Belediyesi Meclis Salonu’nda düzenlenen panel büyük ilgi gördü.  

TEK ÇÖZÜM YOLU SEVGİ

Çocuk ve yetişkin beyinlerinin birbirinden çok farklı olduğunu anlatan Güzide Sazan, “Ebeveyn ve çocuklar arasındaki anlaşmazlıkların ana sebebi yetişkin ve çocuk beyinleri arasındaki gelişim farklılığı. Anlaşmazlıkları ortadan kaldırmanın tek çözüm yolu ise sevgi ve şefkat” dedi.

KADINLARDA 25, ERKEKLERDE 28 YAŞ

Bir çocuğun yetişkin olabilmesi için dişi beyinlerde 25, erkek beyinlerde ise ortalama 28 yaş gerektiğini belirten Sazan, beyin gelişiminin ancak bu yaşlarda tamamlandığını ifade etti. Sazan, çocukların gelişme dönemlerinde ailelerin daha bilinçli olması gerektiğini sözlerine ekledi.

Admin

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER
google.com, pub-5691823233856454, DIRECT, f08c47fec0942fa0