Batur'dan çarpıcı seçim mesajı: Genel seçimi kaybedersek...

Konak Belediye Başkanı Abdül Batur, “Genel seçimi kaybedersek yerelin anlamı kalmayacak. Taslakları hazır. İlçe belediyelerini kapatacaklar” dedi.

Batur'dan çarpıcı seçim mesajı: Genel seçimi kaybedersek...

Konak Belediye Başkanı Abdül Batur,  2023'te yapılacak genel seçime değindi. CHP'li Batur, 6'lı masanın alacağı sonucun ülkenin geleceği açısından çok önemli olacağına işaret etti. “En önemlisi bu seçim” diyen Abdül Batur, “Şu anda yerel seçimi düşünmemek lazım. Bütün partililere söylüyorum, ‘yerel seçimi unutun bir kere…' Genel seçimle ilgili bir sıkıntı olursa, yerel seçimin hiçbir anlamı kalmayacak. Taslak hazırladılar. Bütün ilçeleri kapatacaklar, şube müdürlüklerine çevirecekler, 81 kişiyle muhatap olacaklar… Tek kişinin yöneteceği bir sistem kuracaklar” ifadelerini kullandı.

‘KONAK'TA REKOR KIRDIK'

Başkan Abdül Batur, 2019 yılındaki yerel seçimlerinin sonuçlarını anımsatarak, “Biz Konak'ta oy rekoru kırdık. Yüzde 50'yi geçmemiştik şimdiye kadar. En son yüzde 65 oy aldık. Hedefimiz, 2023 genel seçimlerinde 2019 yerel seçimlerinden daha fazla oy almak. Onun için uğraşıyoruz, örgüt olarak onun için çalışıyoruz. Alırız da…” şeklinde konuştu.

‘KENTİ YENİLEYECEĞİZ'

Konak'ta en büyük sıkıntılarından birinin bina envanterinin çok eski olması olduğunu belirten Batur, kent yenileme çalışmalarına öncelik verdiklerinin altını çizdi. Başkan Batur “Kentin silueti değişecek. Yeşil alan, sosyal tesis alanı standartlara geldi. Kentliyi üzmeden, dönüşümü yerinde sağlayacak şekilde planlarımızı yaptık. Parselasyon aşamasına geçtik. Yılbaşında planlar askıya çıkacak ve bu dönem en azından sözleşmelerine başlamak istiyoruz. Kenti yenilemekte kararlıyız” diye konuştu.

Admin

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER
google.com, pub-5691823233856454, DIRECT, f08c47fec0942fa0