Başkan Soyer beklenen müjdeyi paylaştı

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, dün sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımla bugün açıklayacağını ifade ettiği ve İzmirlilerin beklediği müjdesini açıkladı.

Başkan Soyer beklenen müjdeyi paylaştı

Başkan Soyer, “Hemşerilerimiz, komşularımız, geleceğimiz için elbirliğiyle İzmir'de Türkiye'nin en büyük dayanışma ağını kuruyoruz. Önce mutfaktaki yangını söndüreceğiz. Bu amaçla, dayanışmamızın ilk adımını gıda paketi kampanyamızla atıyoruz” dedi.

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, dün sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımla İzmirlilere bir müjdesi olduğunu ifade etmiş ve müjdeyi bugün paylaşacağını söylemişti. 

Soyer, dün akşamdan bu yana İzmirlilerin beklediği müjdeyi yine sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımla duyurdu.

Ekonomik krizin kritik boyutlara ulaştığı ve toplumda milyonlarca kişinin açlık sınırının altında yaşadığına gönderme yaparak İzmir’de dayanışma için yeni bir projeyi hayata geçirdiklerini ifade eden Başkan Soyer, videoyla İzmirlilere seslendiği gönderisini şu ifadelerle paylaştı; “Hem ülkemizde hem de kentimizde peş peşe yaşadığımız zorluklar bir kere daha gösterdi ki İzmir, dayanışmanın şehridir. Yoksullukla savaşımızın ilk adımına Gıda Paketi bağış kampanyası ile başlıyoruz. Destek olmak için: //izmirdayanisma.com”

Başkan Soyer, İzmirlilere seslendiği videoda şunları söyledi; “Geçen 2,5 yılda birçok acıya birlikte göğüs gerdik. Çok şiddetli bir deprem yaşadık, kayıplarımız oldu, yas tuttuk. Bir yandan ekonomik krizle bir yandan salgınla birlikte mücadele ettik. Her şeye rağmen bir arada durduk, her zorluğun üstesine birlikte geldik. Şimdi yine bir arada, tek yumruk olarak düşeni kaldıracağız. Yoksulluğun hiçbir eve uğramadığı bir İzmir’i inşa edeceğiz. Hemşerilerimiz, komşularımız, geleceğimiz için elbirliğiyle İzmir'de Türkiye'nin en büyük dayanışma ağını kuruyoruz. Önce mutfaktaki yangını söndüreceğiz. Bu amaçla, dayanışmamızın ilk adımını gıda paketi kampanyamızla atıyoruz. Tüm İzmirlileri bu dayanışmanın bir parçası olmaya davet ediyorum. Umutluyuz. Güzel günler yakın”

NASIL DESTEK OLUNUR?

İzmir Dayanışması’na katılmak için bizizmir.com web sitesine girerek Halkın Bakkalı üzerinden 185 liralık “Gıda Paketi” ve 65 liralık “Hijyen Paketi”nden istenildiği miktarda satın alınabiliyor. Gıda Paketi bir litre ayçiçeği yağı, birer kilo pirinç, bulgur, nohut, un, çay ve şeker, 500 gr siyah zeytin, 500 gramlık iki paket makarna, 750 gr tuz, 65 gramlık iki paket hazır çorbadan oluşuyor. Hijyen Paketi’nde ise bir diş fırçası, 50 ml diş macunu, 7’li hijyenik ped, 5’li 60 gr sabun, 50 ml kolonya, 500 ml şampuan, 20 cc el kremi bulunuyor. İzmir Büyükşehir Belediyesi yardım için başvurmuş, gerçekten desteğe ihtiyacı olan ve sosyal incelemesi tamamlanmış ailelere bu paketleri ulaştıracak. Önceki dayanışma kampanyalarında olduğu gibi veren el yine alan eli görmeyecek.

İZMİR SOSYAL HİZMET UYGULAMALARIYLA ÖNE ÇIKTI

2021’de sosyal hizmet merkezleri olarak faaliyet göstermek üzere yoksulluğun yoğun yaşandığı bölgeleri belirleyip ilk etapta 7 Bizİzmir Dayanışma Noktası kuran Büyükşehir Belediyesi, günlük üç bin kişilik sıcak yemek üretme kapasitesine sahip Mobil Mutfak, Üçyol’da hizmete açılan Bizİzmir Giysi Noktası ve İzmir’de 170 köye giden Giysi Otobüsü ile önemli sosyal hizmet uygulamalarına imza attı. Büyükşehir Belediyesi 2021’de Kara Kış Destek Hattı’nı da hizmete açarak gıdadan nakdi yardıma, giysiden ısınmaya kadar tüm temel ihtiyaçlar için  27 milyon liralık yardımda bulundu. Kara Kış Destek Hattı'nın yanı sıra bizizmir.com üzerinden başvuru alınmaya devam ediliyor.

Geçen yıl ihtiyaç sahibi yurttaşlara 80 milyon liralık nakdi destek veren Büyükşehir Belediyesi, her çeşit destek için 300 bin farklı hanenin kapısını çaldı ve bu hanelere 2 milyon kez yardımda bulundu. 251 bin gıda ve 127 bin hijyen paketi ulaştırıldı. 1-5 yaş arasındaki çocuklara ayda bir kez 8 litre olarak yapılan süt yardımı 2021’de 30 ilçede 159 bin çocuğa çıkarıldı. Aşevinde 2 milyon kişilik sıcak yemek üretildi.

24 binin üzerinde ilkokul ve ortaokul öğrencisine 3 milyon lirayı aşan kırtasiye malzemesi desteği veren Büyükşehir Belediyesi, 20 bin öğrenciye bot ve mont ulaştırdı. 5 bin 541 üniversite öğrencisine aylık 400 lira olmak üzere sekiz ay boyunca 3 bin 200 liradan yaklaşık 17 milyon 732 bin liralık eğitim desteği hazırlandı. Yine üniversite öğrencilerine altı noktada çorba durakları, dört farklı yerde ise sıcak yemek noktaları oluşturuldu.

Admin

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER
google.com, pub-5691823233856454, DIRECT, f08c47fec0942fa0