Başkan Sandal’dan ‘kentsel dönüşüm’ müjdesi

Bayraklı Belediyesi Kasın ayı Olağan Meclis gündemi Belediye Başkanı Serdar Sandal idaresinde gerçekleştirildi.

Başkan Sandal’dan ‘kentsel dönüşüm’ müjdesi

Oturumda konuşan Başkan Sandal, ilçede kentsel dönüşüm adına önemli bir adım atıldığını belirtti ve Adalet Mahallesi’nin kentsel dönüşüm çalışmaları kapsamında imar planı revizyon çalışmaları sonlandığını söyledi.

Bayraklı Belediyesi Kasım ayı Olağan Meclis Toplantısı Bayraklı Belediye Başkanı Serdar Sandal idaresinde gerçekleştirildi. Oturumun ana gündem maddesi ise kentsel dönüşüm planları oldu. 

Oturum başlangıcında konuşan Başkan Sandal Adalet Mahallesi planlarının tamamlandığını belirtti ve  “Hazırlanan planları Büyükşehir’e gönderdik. Kısmi onayımız var. Amacımız şu; önce Meclis üyelerine sunalım, eleştirilerimiz olumlu yöndeyse Çarşamba günkü Mecliste onaylayıp Büyükşehir’e gönderelim” dedi.

Alandaki kentsel dönüşüm çalışmalarına ilişkin bilgilendirmenin yapılmasının arından meclis üyelerinin oylarına sunulan planların Perşembe günü gerçekleştirilecek olan ikinci oturumda görüşmesi oy birliği ile kararlaştırıldı.

“BÜTÜN CANLARI SAYGI VE RAHMETLE ANIYORUM”

Öte yandan gündem dışı konuşmalarda söz alan meclis üyelerinin ortak konusu ise 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı ve 30 Ekim depremi oldu.
Gündem dışı konuşmalarda söz alan CHP Grup Başkanvekili Cindi Can Polat, “30 Ekim’de yaşamış olduğumuz deprem felaketinin yıl dönümüydü. Bütün canları saygı ve rahmetle anıyorum. Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün en büyük bayramımız dediği 29 Ekim’i geride bıraktık. Başka Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere bütün Cumhuriyet şehitlerini rahmetle anıyorum” diye konuştu.

“REZERV ALANLARINDA BİNALAR YÜKSELMEYE BAŞLADI”

AK Parti Grup Başkanvekili Abdullah Aktaş ise, depremin ardından Çevre ve Şehircilik Bakanlığı yapımına başlanan deprem konutlarının son durumuna ilişkin konuştu ve“1 yıl önce bölgemizde büyük yıkımlara sebep olan bir deprem yaşadık. Depremde hayatını kaybeden vatandaşlara Allah’tan rahmet diliyoruz. Önümüzdeki günlerde deprem konutlarının birçoğu tamamlandı. Hak sahiplerine teslimatı başlayacak. Rezerv alanlarında da binalar yükselmeye başladı. İnşallah en kısa zamanda vatandaşlarımız bu güvenli konutlara taşınmış olur. 29 Ekim’de Cumhuriyetimizin 98. Yılını kutladık. 100. Yıla 2 yıl kaldı. Allah daha nicelerini nasip etsin” ifadelerini kullandı. 

ARAÇ HİBESİ TARTIŞMASI

Aktaş, konuşmasının ardından İzmir Büyükşehir Belediyesi, Bayraklı Belediyesi’ne BMC markalı 2004 model otobüsü hibe etmesini içeren ek gündem maddesini de eleştirdi ve “Hatırlarsanız daha önceki meclislerde Tunceli’nin ilçe belediyelerine 5 tane araç hibe edilmişti. Hepsi Tunceli’ye gitti” diye konuştu. 
Aktaş’ın sözlerinde ısrar etmesi üzerine yanıt veren Başkan Sandal, “Tunceli’ye değil, kardeş belediyelerine. 2 tanesi oraya gitti, diğerleri de başka yerlere gitti. Ben sana getireceğim” dedi.

“MODELİ UYGUN OLMASA DA HİBE VERİLMESİNE MUTLU OLDUK”

Sözlerine devam eden Aktaş, “Ben şunu merak ediyorum. O zaman biz bunu eleştirmiştik; tamam ihtiyaç varsa gönderilsin demiştik. Ama sizde demiştiniz ki, ‘Bu araçların modeli eski ya da biz burada kullanamıyoruz. Orada kullanılsın.’ Bu araçlar dahi 2012 model ve altı modeller vardı içerisinde. Hatta bir tanesi kamyonetti. O zaman ben, “biz belediye olarak niye hibe veriyorsa neden başka yerlerde hibe alamıyoruz” demiştim. Şimdi görüyoruz ki 2014 model bir aracı Büyükşehir, belediyemize veriyor. Bu aracın herhalde miladı dolmuştur. Böyle araçlar almak yerine yaş olarak daha düşük model almadık da 2004 model araç aldık. Bize göre modeli uygun olmasa da hibe verilmesine mutlu olduk” diye konuştu.

Admin

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER
google.com, pub-5691823233856454, DIRECT, f08c47fec0942fa0