Başkan Pehlivan’dan öğrencilere müjde

Menemen Belediye Başkan Vekili Aydın Pehlivan, ilçede Yükseköğretim Kurumları Sınavı’na (YKS) girecek öğrencilerin başvuru ücretlerini karşılama kararı aldı. YKS ücreti desteğinden Menemen’de ikamet edip eğitim gören lise son sınıf öğrencileri faydalanabilecek.

Başkan Pehlivan’dan öğrencilere müjde

Menemen Belediyesi, 18-19 Haziran 2022 tarihlerinde gerçekleştirilecek YKS sınavına girecek lise son sınıfı öğrencilerinin başvuru bedelini ödeme kararı aldı.

Konuyla ilgili açıklama yapan Belediye Başkan Vekili Aydın Pehlivan, "Ülkemizin geleceğini emanet edeceğimiz gençlerimize ne yapsak azdır. İlçemizde geleceğimizin teminatı olan çocuklarımızın, geleceğe atacakları önemli bir adım olan YKS başvuru ücretleri, belediyemiz tarafından karşılanacak. Biz üzerimize düşen görevi yapıyoruz, öğrencilerimiz de girecek oldukları YKS’de başarılı olmak için gerekeni yapacaklarına olan inancım tam. Tüm öğrencilerimize şimdiden sınavlarında başarılar diliyorum. Rabbim hepsine zihin açıklığı versin" dedi.

18-19 Haziran 2022 tarihlerinde gerçekleştirilecek olan YKS için başvurular 11 Şubat’ta başlarken, 7 Mart 2022’de sona erecek. Menemen Belediyesi tarafından uygulanacak YKS başvuru ücreti desteğinden faydalanmak isteyen öğrenciler, 7 Mart’a kadar sınava başvuru kayıt formlarıyla birlikte 21 Şubat 2021 tarihinden itibaren Menemen Belediyesi’ne başvurabilecek. YKS ücreti desteğini Menemen’de ikamet edip eğitim gören lise son sınıf öğrencileri alabilecek. Ödeme yapan öğrenciler de sınav başvuru formlarını göstermeleri halinde destekten faydalanabilecek. 

Admin

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER
google.com, pub-5691823233856454, DIRECT, f08c47fec0942fa0