TUNÇ BAŞKAN UMUT SAÇTI!

 

TUNÇ BAŞKAN UMUT SAÇTI!

Değerli okurlarım, bugünkü köşe yazımızda Ege Ajans ve Çevre Haber’imizi ziyaret ederek bizleri onurlandıran basına büyük destek veren İzmir Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Tunç Soyer ile yaptığımız görüşmedeki edindiğim bilgileri sizlerle paylaşmak istiyorum.

Sayın Başkan, sorduğumuz her soruya açık bir yüreklilikle cevap verdi. İzmir’in sağduyuya ihtiyacı var. Yani kavgasız, gürültüsüz birbirimizi anlayan, birbirimizi kucaklayan davranışlara ihtiyacımız var. Başkan diyor ki:

 Ben İzmir’de kesinlikle tartışmalı bir ortam istemiyorum. Siyasi kavgaların içinde olmayacağım. Düne kadar herkesin birbirine karşı, herkesin birbirinin aleyhinde olduğu davranışları asla ve asla kabul etmiyorum. Bize barış dili lazım. Kavga etmeyen, sorunlarını medenice tartışan, karşıyı suçlamayan varsa eksik onları sadece eleştirmek yerine çözüm de üreten, öneri getiren her kesime açığım. Yeter ki insanlar varsa eksiklerimizi yerden yere vurmak yerine, şunu şöyle yapalım, bunu böyle diye öneri getirirlerse kesinlikle dikkate alırım. Hiç kimseyi ötekileştirmeden, el ele kol kola olmalıyız.

İzmir’e seçim öncesi verdiğim sözleri kesinlikle tutacağım. Kolay değil, 29.000 kişinin çalıştığı devasa bir kurumu yönetiyorum. 24 saat yetmiyor. Günlük uykum 4-4,5 saatten fazla yok. Bundan da gocunmuyorum. Madem ki Büyükşehir Belediye Başkanıyım, İzmir’e hizmet etmek benim asli vazifemse hiçbir bahaneye sığınmadan çok ama çok çalışacağım. Bu çalışmalarımızla kesinlikle insanları kucaklayan, ötekileştirmeyen, halkın derdiyle birebir ilgilenen bir Belediye Başkanı olacağım. İlçe Belediye Başkanlarına da önerim şudur; halkla iç içe olsunlar, iletişim kursunlar ve özellikle TELEFONLARA DAHİ ÇIKMIYORLAR ŞİKAYETİNİ DUYMAK İSTEMİYORUM. BEN BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANI OLARAK GELEN BÜTÜN TELEFONLARA NASIL YETİŞİYORSAM, ONLAR DA YETİŞMEYİ ÖĞRENECEKLER. CHP’nin iktidar olabilmesi için bütün belediyelerimizin harıl harıl çalışması ve şeffaf olması gerekir. Biz 1989 SHP Belediyelerindeki yaşanılanlardan ders alacağız, iktidarın yolu yerelden geçer, bunu hiç unutmuyoruz. Halktan kopan, insanları dışlayan, ötekileştiren, ama lakin fakat diyen hiç bir anlayışın içinde olmam, olanlara da hoş bakmam. Başkanlarımız dar bir çevrede iletişim kurmak yerine, herkesle iletişim kurmalı, yok öyle falan arkadaşımdı, filan arkadaşımdı. Bu anlayışta olmak isteyen varsa benim ekibimden olamaz. Biz şehreminiyiz, vatandaşın ayağı tökezlese, yere düşse biz sorumluyuz. Hizmet için geldik, bu yolda yorulmak yok. Dün şu oldu, bugün bu oldu kavramına yer yok. Tek bir hayalimiz var; şeffaf olmak, halka hizmet vermek, liyakata önem vermek bizim asli görevimizdir.

İzmir siyasetinde bir rahatlama oldu. Ben kavgacı başkan değilim. Elimde erk var, şunu yaparım-bunu yaparım diyen bir insan değilim, benim kişiliğime ters. Siyasi kavgaların içinde bulunmam. Ben siyaseten herkese bir ağabey, bir baba gibi eşit mesafede olmalıyım. Kavgadan çok çektik; benim dönemimde barış, kardeşlik hakim olacak. Asla hırçın, kavgacı yaklaşımım olmayacak, olanlara da prim vermem. Siyaseten bir milat yaşayacağız, düne takılmadan bugün İzmir için ne yapabiliriz, kendi içimizde nasıl tek yürek tek bilek oluruz, bunları düşünmeliyiz. CHP ‘nin İl ,İlçe Başkanları yöneticileri, delegeleri ve sade üyeleri benim başımın tacıdır. Küçük olsun benim olsun zihniyetiyle hareket eden hiç kimseye hoş bakmam. Herkesi kucaklayan, herkese kardeşçe bakan örgütlere ihtiyacımız vardır. Ben barıştan, kardeşlikten ve iletişimden yanayım ve ÇOK İYİ BİR ÇEVRECİYİM, ÇEVRE DUYARLILIĞI HEPİMİZ İÇİN ÖN ŞART OLMALIDIR.

Vallahi Başkan sabahleyin bal mı yedi, ağzından bal akıyordu. Sayın Başkan bunları yaptığı sürece sonuna kadar onu destekleyeceğiz. Avuçlarımız kızarıncaya kadar alkışlamaya hazırız. Biz EGE AJANS OLARAK TUNÇ BAŞKANIN BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANI OLMADAN DA YANINDAYDIK, BUGÜN DE YANINDAYIZ.

Hoşçakalın…Sevgiyle Kalın..

YORUM EKLE
google.com, pub-5691823233856454, DIRECT, f08c47fec0942fa0