KONGRE SONRASI TUNÇ BAŞKAN NELER DÜŞÜNÜYOR

Değerli okuyucularım bugünkü köşe yazımda İzmir Büyük Şehir Belediye Başkanı Tunç SOYER ile İl kongre sonrası yaptığım görüşmede İzmir Büyük Şehir Belediyesinde neler olması gerekiyor ve Tunç Başkan kongreyi nasıl değerlendiriyor bu konuda sizleri bilgilendirmek istiyorum.

Büyük Şehir Belediye Başkanımız Sayın Tunç Soyer’i çok diri gördüm. Üzerindeki yorgunluğu atmış konularına vakıf hemen her konu hakkında her türlü detayı bile hesapladığını ve hem kongre sürecinden sonra yaşananlara ve Belediyedeki çalışanlara cidden son derece eğilmiş ve hemen her konuyu ayrıntılarıyla birlikte takip ettiğini gözlemledim. Sayın Başkan kendilerinede zaman ayırdığı gibi belediye çalışanlar arasında neler oluyor neler bitiyor bu konuda son derece kararlı bir şekilde kendine iletilenleri ve kendi gözlemlerini artık çok katı bir biçimde uygulamaktan çekinmeyeceğini yani çok ama çok kararlı bir tutum içinde olduğunu gördüm ve çok da mutlu oldum.

Sayın Başkan ile kongre sürecini değerlendirdiğimizde kendisini süreçten önce ve süreçten sonra verdiğin bilgilerin tam isabet olduğunu kongreden önce ne dediysek aynısının çıktığını kendiside sevecen bir yaklaşımla “abi ne dediysen çıktı seni kutlarım” diye banada bir paye vermiş oldu.Siyaseten yapılan eksik yanlış ve doğruların hepsini bir havuza toplayıp kendisini artık sözlü değil öz de bağlı olan bir siyaset kuruluşu içinde bulunacağını yaşananların hepsinden değerlendirip yeniden yol arkadaşlarıyla birlikte gerekirse yeni takviyeler yapıp ya da kendisine yürekten bağlı olan gruplarını siyaseten yeni bir anlayış içinde olacağını kendisi bizzat söylemesede bakışlarından ve satır arası cümlelerinden gördüm.Bu demek değildir ki eski yol arkadaşlarını terk edicem anlamında bir ifade değildir. Yani siyasi kadro örgütün taleplerini değerlendirecek ve yeni takviyeler yapılacağı kanısındayım.Hatta ben bir fragman atarak sözlerinize değer verilmiyorsa tecrübe hayatın size kel kaldıktan sonra verdiği taraktır. Bu cümlem Sayın Başkanı son derece etkilediğini düşünüyorum. Kendisine Sayın Başkanım son günlerde moda haline gelen zarafet ve nezaket konusunda size kamuoyunda oluşan bilgiyi vermek istiyorum dediğimde tebessüm ile baktı. Ben kendisine dedim ki “Siz geldikten sonra İzmir’deki siyasetteki gaz sıkışması kalktı.Büyük bir rahatlama geldi ayrıca İzmir halkı sizin kavgası olmayan kucaklayıcı üslubunuzu yani zarafet ve nezaketinizi kabullendi, size çok ama çok pozitif bir bakış açısı oluştu. Amaaaaaaaazarafet ve nezaket CHP örgütlerinde gerekli karşılığı bulmadı”. Halka zarafet ve nezaket göstermeye devam ama CHP örgütlerine durun beyler ben buradayım mesajını vakti geldi ve de geçiyor.Yani Tunç Başkan siyasette nezaket ve zarafeti çok da dikkate almayacak almamasıda gerekir. Bende bir CHP üyesi olarak çok üzüldüğüm yönler var. Siyasete damga vuran arkadaşlarımızın maalesef çok büyük bir bölümü iş, aşk, ihale, makam ve koltuk sevdalısındalar. İkinci dönemde belediye başkanı olarak görmek istediğimiz Sayın Tunç Başkan bunun farkındadır.Meşhur bir laf vardır”EyyCHP’li yoldaşlarım Tunç başkanın sakin ve sessiz tavrını yanlış yorumlamayın yumuşak atın çiftesi çok sert olur”.

Tunç Başkan özellikle şunun farkındadır. Bazı bürokratların ve de şirketteki yöneticilerin sözde kendisine öz de başkalarına var olduğunu bilincindedir.Bende kendisine Sayın Başkanım bugüne kadar genel merkez ile uyum içinde olmak adına İzmirde dengeleri bozmamak için ve de burada ismini yazmak istemediğim bazı siyasi erklerin tavassutu ile atamalar yaptınız ama bu saatten sonra yapacağınız bütün atamalar sadece ve sadece sizin kendi tasarrufunuzda olsun böylece hizmette eksiklik yapanları anında kapının önüne koyarsınız bazı kendini bilmezlerde dersini alır. Öyle duyumlar geliyor ki halen daire başkanlığı sıfatında olan bazı kendini bilmezlerin Tunç Başkan için söylediği çirkin sözler inanın hepimizi rahatsız ediyor. Evet şurası bir gerçektir ki Tunç Başkanın belediyede tam hakimiyet kurması için en az 6 ay kadar bir zamana ihtiyaç var.

GELELİM HEMEN HERKESİN BEKLENTİSİNE İKİ AY İÇERİSİNDE YAN CHP KURULTAYINDAN SONRA TAŞLAR YERİNDEN OYNAR KENDİNİ BULUNMAZ HİNT KUMAŞI SANANLAR VAZGEÇİLMEZİM DİYENLER EL SALLAYIP GİDERLER.HERKES ŞUNA HAZIR OLSUN Kİ BU İKİ AYLIK SÜRE İÇERİSİNDE ÖZELLİKLE ŞİRKET ATAMALARINDA GÖZDEN GEÇİRİLECEK BUGÜN EN GÖZDE BÜROKRATLARDA GÖREVDEN ALINIRSA VALLAHİ HİÇ ŞAŞIRMAM, ÇÜNKÜ İNSANLAR EN GÜÇLÜ ZAMANLARINDA GİDERLER. FUTBOL TAKIMLARINDA BİR KULÜP BAŞKANI ANTRENÖR İÇİN BİZİM DEĞERİMİZDİR ARKASINDAYIZ DER VE ÜÇ GÜN SONRA O HOCA GİDER. ACABA BEN NİYET OKUCULUĞUNU YAPIYORUM.

Gelin yazımızı bir hikâye ile bitirelim belki birileri bundan ders alır.Tilki ormanda gezerken bir ağacın dalında asılı bir but görür, kontrol eder bombalı tuzak olduğunu anlar. Ağacın uzağına gidip yatar. Oradan geçmekte olan bir kurt budu görür.Tilkiye ne yapıyorsun DOSTUM der.Tilki, hiç yatıyorum, burada bir but var.Gördüm der.Niçin yemedin?Bugün orucum.Kurt– ozaman ben yiyeceğim der.Tilki, afiyet olsun der.Kurtbuda uzanır uzanmaz bir patlama olur ortalık toz duman.Kurt yaralı, hareketsiz bir şekilde ağacın uzağında perişan bir şekilde yatarken, tilkinin budu yemeğe başladığını görür.Ulan hani sen oruçtun?Tilki pişkin pişkin cevap verir: AZ ÖNCE PATLAYAN İFTAR TOPUNU DUYMADIN MI?

Bize dürüst haysiyetli işini seven İzmir halkına nasıl hizmet edeceğim diye vatandaşı bürokrasiye boğmayan Tunç Başkana özünde bağlı tertemiz adı birtakımyanlışlıklarla anılmayan yöneticiler lazım. Peki bunlar hiç yok mu? Elbetteki var dürüst haysiyetli işini seven ülkeyi düşünen CHP’yi iktidar yapmak için iyi hizmetler vermeye çalışan kıyıda köşede kalmış kim varsa hepsine selam olsun. Sanırım birileri onların farkına varır.

HOŞÇAKALIN… SEVGİYLE KALIN…


 

YORUM EKLE
google.com, pub-5691823233856454, DIRECT, f08c47fec0942fa0