KEMALE ERİŞEMEYEN KEMALLER!

Değerli okuyucularım bugünkü köşe yazımda dün akşam iktidar yanlısı bir televizyon kanalı izlerken konukları hayli ilginçti. Programı izlerken bazen keyif aldım, bazen ibret ile izledim ve zaman zamanda yazıklar olsun bu siyasete dedim. Çoğu okurlarımda belki bu programı izlemiştir. Bu kanal zaten iktidar ağızı ile yayın yapan bir kanaldır. Buna da saygı duymak lazım. Hiç olmazsa tarafı belli. Peki, konuklardan birisi geçmişte CHP İl Başkanlığı yapan Kemal Karataş’tı.  Hayli ilgimi çekti. Şimdi diyeceksiniz ki yahu hem keyif alıyorsun, ibret ile izliyorsun ve de sonunda yazıklar olsun diyorsun. Bu çok açık bir çelişki değil mi? 3‘ü bir arada nescafe mi zannettin. O zaman düşüncelerimizi sizinle paylaşalım.

Sayın Kemal Karataş geçmişte CHP İl Başkanlığı yapmış, belediye meclis üyeleri belirlenirken istediğini istediğine yazmıştır. Egosu o kadar yüksek ki siyasette yaptığı bariz hatalar yüzünden kendisine verilen Konak Belediye Başkan Adaylığını acemiliği yüzünden terk etmiş, kendince çok bilen bir siyasetçidir. Sayın Karataş’ı izlerken CHP’yi kötülemek adına neler söyleyeceğini merak ettim ve dersini iyi çalışmıştır. CHP’yi kötülemek adına 70 yaşından sonra elinden ne geliyorsa yapmıştır. Maşallah 70 ‘inden sonra eksen kayması.  Bunu bekliyorduk. Hele hele Büyük Şehir Belediye Başkanımız Tunç Soyer’i ben atadım derken o yüzündeki ifadelerinden ben utandım. Mademki Tunç Soyer’i atayan birisisin. Ne değişti de tam bir trol ağızı ile konuştun. Sanırım yaşının getirdiği bir durum bu insan atadığı birine kıyabilir mi? Ama bu ilk değil. Sayın Karataş bundan önce de Tunç Soyer’i yıpratmak adına eşi Neptün Soyer Hanım efendiye siyaseten saldırmıştır.( elinde kavurma tabağıyla) Sayın Karataş’ın Tunç Başkan ile ne sorunu varsa medeni ilişkiler içinde oturup, görüşüp, konuşup halletmesi gerekir. Aklınca Tunç Başkan’ı yıpratmaya çalışırken CHP’ye ne kadar zarar verdiğinin farkında değil desem sanmam, farkındadır. İşte ben bunları önceden görüp “ben varsam CHP var ben yoksam CHP yok” diyen zihniyetteki herkesi çok ağır biçimde eleştirmiştim.

Zaten benim bir Kemal takıntım var.( emmim oğlu kemal abim üzerine alınmasın.) Adının başında Mustafa yoksa bütün Kemallere vallahi takıntılıyım. Herkes ne dediğimi çok iyi anlar. 70 yaşını geçmiş halen halkın değimi ile kemale erişememiş(siyaseten olgunlaşmamış) Sayın Kemal Karataş’ın CHP‘de asla yeri yoktur. Sadece Kemal Karataş değil o düşünceyi taşıyan o kadar çokbilmiş var ki. Bunlara karşı siyaseten gereken ders verilmez ise “eyvah eyvah yandı gülüm keten helvası.” Bir taraftan iktidar medyası diğer taraftan da CHP’nin içindeki söz de CHP’li ak troller son zamanlarda iş birliği yaparak Tunç Başkanı yıpratmak için ellerinden ne geliyorsa yapıyorlar. Buradan CHP İzmir İl Başkanlığına çağırımdır. Sayın Başkan topu taca atmak yerine oyuna girin, Tunç Başkan’a öyle bir destek açıklaması yapın ki yer gök inlesin. Cılız basın bültenleri ile bir iş olmaz.”

Benim çok sevdiğim bir cümle vardır. Herkese örnek olsun. “GÜNEŞ HERKESİN GÜNEŞİ DE EKMEK NEDEN HERKESİN EKMEĞİ DEĞİL?” NE İSTEDİ BU KEMAL BEY? KARŞILANAMAYACAK TALEPLERİ Mİ VARDI? YOKSA EGOSU MU ÇOK YÜKSEK GELDİ? BENİM ALDIĞIM DUYUMLARA GÖRE HADİ GÖZÜNÜZ AYDIN SAYIN KEMAL KARATAŞ’A A HABERDEKİ CHP DÜŞMANLIĞININ ÖDÜLÜNÜ GELECEK SEÇİMDE AKP’NİN BELEDİYE BAŞKAN ADAYLIĞI OLARAK ALDI. EEEEEEE HER HİZMETİN BİR BEDELİ VARDIR. AK PARTİ CHP’YE BENZEMEZ. KENDİNE HİZMET EDENLERİ ÖDÜLLENDİRİR. BEN YİNE BİRİLERİNE TAŞ ATTIM GALİBA.

Evet, Sayın Başkan ve CHP’nin İzmir yetkilileri, sıfatlarınızı yazmadan hepinize diyorum. (Sayın İBB Başkanı, Sayın Vekiller, Sayın İl Başkanı ve İlçe Başkanları bu vazife hepinizin kimse kimseye rücu etmesin. Siyasette bir deyim vardır; İNCELDİĞİ YERDEN KOPMASINI BEKLEMEYİN İPİ KESİN İPİ!) Beyler siyaseten haddini bilmeyenlere siyaseten haddini bildirmek sizin görevinizdir.

HOŞÇA KALIN… SEVGİYLE KALIN…

YORUM EKLE
google.com, pub-5691823233856454, DIRECT, f08c47fec0942fa0