KARŞIYAKA CHP’DE NELER OLUYOR?

KARŞIYAKA CHP’DE NELER OLUYOR?

Değerli okuyucularım, bugünkü köşe yazımda CHP’nin bir türlü sonlanmayan, kangren olmuş iç mücadelesine dönük “küçük olsun benim olsun” mantığıyla hareket eden, elindeki erk gücüyle “ben yaptım oldu” diyen Karşıyaka Belediye Başkanımız Sayın Cemil Tugay’ın maalesef olumsuz örneklerinden, uygulamalarından bahsedeceğim.

Sayın Cemil Tugay kulislerde ismi geçmezken aniden, tombaladan çıkmış gibi (Sayın Genel Başkan Kılıçdaroğlu’nun eşi Selvi Hanımın özel doktoru ve de  Tuncelili olması nedeniyle aday oldu eleştirilerine rağmen) büyük bir sürpriz yaparak Karşıyaka Belediye Başkan adayı oldu. Biz kamuoyundaki bu tür tepkilere aldırmadan nasıl geldiyse gelsin gelen de CHP’li değil mi diye kabul ettik, kendisini Belediye Başkanımız olarak bağrımıza bastık ve CHP’de başarılı olması için elimizden gelen her türlü desteği vermeye hazırız, hakkında hiçbir olumsuz haber yapmadık. Gönül ister ki hiç de olumsuz haber yapmayalım. Amaaaa Sayın Başkanın icraatları bardağı taşırdı. CHP kültürünü hazmetmemişse, örgüt yapısından nasibini almamışsa bunun doğal sonucu olarak belediyeyi de şirketmiş gibi yönetir. Maalesef durum bu. Biz bunları aşağıdaki satırlarda örnekleyelim.

Evet Sayın Başkan, Belediye Başkanlığının giriş kapısı 4 aydır tadilatta; insanlar yan kapıdan zar zor giriyor. İnsan 4 ayda yürüyerek uzaya bile gider. Belediyedeki atadığınız hiçbir kadroya biz prensip olarak eleştiri yapmayız, biz bütün Belediye Başkanları için hep şu deyimi kullanırız. “ Kimi getirirsen getir Eyvallah” Eyvallah da getirdiğiniz, götürdüklerinizi aratmasın. Özel kaleme Tülay Güler hanımefendiyi şeklen getirdiniz, asaleten atanmadı. Özel kalem müdürünün harcamalarını Tülay hanım yaparken imzayı hangi sorumlu müdürümüz atıyor? Özel Kalem Müdürlüğü istisnai bir memurluktur, Sayın Tülay Güler yoksa güvenlik soruşturmasına mı takıldı?

Belediye Başkanlarımızda makama geldikten sonra bir güç zehirlenmesi oluyor, maşallah hepsi ben patronum, istediğimi yaparım, ilçeyi de dizayn ederim, delegeyi de kontrol ederim, Evet bizim başkanlarımızda bu hastalık var da Sayın Başkan Karşıyaka Ege’nin incisidir, üst düzey bürokratların, elit tabakanın, yani yaşam tarzı çok yüksek olan, siyasi birikimi dopdolu olan entellektüel insanlar yaşar. Bakın burada bir yanlışınızdan başlayalım. İlçe Danışma Kurulunda söylediğiniz sözler inanın yıllarını CHP’ye vermiş, ağır bedeller ödemiş bir parti üyesi olarak tüylerimi diken diken etti. Burada yaptığınız konuşmanın ses kayıtları var isterseniz yayınlayalım. Diyorsunuz ki 8.000 tl maaş alıyorum, bu maaş yetmiyor, şirketlere akraba atamaları gayet normaldir deyip kendinizi de Kent A.Ş.’nin Yönetim Kurulu Başkanı olarak görevlendiriyorsunuz. Sayın Başkan 8.000 tl maaş sizin yaşam standartlarınıza uygun gelmiyorsa, yani çocuklarınızın okul masrafı, kendi masraflarınız için yetmiyorsa siz günde 8.000 TL kazanacak kadar önemli bir Doktor iken ayda en az 200.000 tl gelirinizi tepip, 8.000 TL maaş olan Karşıyaka Belediye Başkanlığına niçin aday oldunuz. Siz bilim adamısınız, hesabı mı karıştırdın kardeşim. Siz aylık takriben 200.000 tllik geliri tepin, 8.000 tl maaş alacağınızı bile bile gelin Belediye Başkanı olun; sonra da ağlayın. Geç bunları Sayın Başkan, geç! Madem öyle istifa edin, gidin doktorluğunuzu yapın. Sayın Başkan yine Karşıyaka tarihinde ilk kez örgütün, yani ilçenin bayramlaşmasına gitmeyen Başkan olarak yerinizi aldınız.

Sayın Başkan şimdi de hangi güç odaklarından kaynaklanıyorsa (onu ben çok iyi biliyorum, çarşaf çarşaf da yazarım) ilçeyi dizayn etmeye kalkışıyorsunuz; Belediye Başkanı olarak tarafsız ve adil olmanız gerekirken, belediyenin bütün tesislerini mavi listenin toplantılarına açıyorsunuz. Yine Nergis ve Şemikler’de yaptığınız toplantılarda mavi listeyi desteklemek adına sol yumruğunuzu kaldırarak poz veriyorsunuz, bunların resimlerini paylaşacağım. Sayın Başkan sizler daha gençsiniz, sanırım parti kültürünü özümseyemediniz, karşıdaki liste CHP’li değil mi, o insanlar düşman mı? Mavi liste de bizim, beyaz liste de bizim bunu kafanıza güzelce bir yerleştirin. Yine hangi mahalle muhtarlarına mavi listeyi desteklemezseniz size hizmet etmem diyorsunuz? İsterseniz görüntüleriyle yayınlayalım. Biz mevcut İlçe Başkanı Uğur Yıldırım’ın avukatı değiliz. Uğur Başkanın eksikleri, yanlışları varsa bunu İlçe kongresinde, delegede değerlendirir, ya kendine paye verir tekrar seçer ya da dur kardeşim sen bazı şeyleri eksik ve yanlış yapıtın sana güvenmiyoruz der başka bir partilimizi göreve getiririz. Mevcut İlçe Başkanı Uğur Yıldırım’ı yıllardır tanırım, CHP İzmir örgütünde örnek gösterdiğim Başkanlardan biridir. Bunun gerekçelerini de yazayım da Uğur Yıldırım’ın avukatı konumuna düşmeyeyim. Uğur Yıldırım iş, aş, ihale ve ruhsat takipçiliğine bulaşmadı, İmar hiç ilgisini çekmedi, hele hele bir de eşine ve ailesine bağlı kalarak ahlak timsali oldu. Bu cümlemden arif olanlar anlar. Ahlaken bu kadar üst düzeyde olan, ranta bulaşmayan Uğur Başkanın icraatlarında eksiklik varsa bunu kongre değerlendirir, delegelerin hür iradesine de saygımız var.

Yine Karşıyaka’da dikkatimi çeken, beni yürekten yaralayan ve sizin Belediye Başkanlığınızda Meclis Üyesi olarak yazılan Cemil Yum; yakıştı mı Başkan? Bu arkadaşımızın resimlerini de yazıya ekleyeceğim Sayın Cemil Yum’un siyasi görüşü beni ilgilendirmez ama sosyal paylaşımlarında “Hepar’a oy verdim, vicdanen çok rahatım” diye paylaşım yapıyorsa bu arkadaşı hangi kıstaslarla Meclis Üyesi yaptınız? Bunun vebali ağır Başkan hem de çok ağır! Evet Sayın Başkan; yine Genel Başkanımız Sayın Kemal Kılıçdaroğlu’na “çakma Gandi” diye sosyal medyasında çirkin paylaşımda bulunan Murat Atayoğlu’nu işe kim aldı? Siz almadıysanız lütfen bizi tekzip edin. Murat Atayoğlu’nun Genel Başkanımıza hakaret eden resimlerini de yazıya koyuyorum, bakalım bunun hesabını nasıl vereceksiniz. Bu dosya Genel Başkanımız Sayın Kemal Kılıçdaroğlu’ nun masasına detaylarıyla konmuştur.

Yani fragman da attığım gibi hanginiz CHP sevdalısı Siz mi Uğur Yıldırım mı? Sevgili Balkanım bence siz bu ağır hayat şartlarında 8.000 tl ile geçinemediğinize göre günde 8.000 tl kazandığınız doktorluk mesleğinize dönün, hiç olmazsa en az ayda 200.000 kazanırsınız. Bu oyunu kuran ve kurgulayan malum şahıslar siz istifa edince belediye Başkanı olur muradına erer. Sayın Başkanım söz hakkınız bakidir, biz eleştirilerimizi hakaret etmeden, küfür etmeden, saygı çerçevesinde çok sert de olsak bir medya kuruluşuyuz.. Söz hakkınız bakidir, gerek duyuyorsanız cevap hakkınızı seve seve size tahsis ederiz.

Hoşça kalın.. Sevgiyle kalın..

YORUM EKLE
YORUMLAR
Bünyamin kütük
Bünyamin kütük - 3 yıl Önce

YAZDIKLARIM YALANSA BENI ELEŞTİRİN BEN BELEDİYELERDEN PARA ALAN MENFAAT SAGLAYAN SOYTARILARDA DEGILIM KİMSENİN AVUKATI OLMAM SAYIN BELEDİYE BASKANININ BİR AÇIKLAMASI VARSA YAYINLAMAYA HAZIRIM YANLIZ ONLARDA MALESEF GERCEK BAŞININ FARKINA VARSIN HERKESIN ELEŞTİRİSINI AYNEN YAYINLARIZ

Fikret Tütüncü
Fikret Tütüncü - 3 yıl Önce

Eğer halka hizmet amacı yoksa, CHP çitasını daha yukarı çekme smacı yoksa, maaşı düşünülüyorsa, hakikaten neden Doktorluk mesleğini değilde Siyaset içeren Belediye başkanlığı tercih edilir?
Gazeteciler de olmasa bunlar frenlenmez

Devrim Yeni
Devrim Yeni - 3 yıl Önce

Bünyamin Bey, düşüncelerinizi bir parti üyesi ve seçmen görüşü olarak değerlendirdiğimde saygı duyuyorum. Ancak, gazeteci kimliği altında yaptığınız Uğur Yıldırım silahşörlüğüdür. Hemşehrin olması, çocukluğunu bilmeniz gazeteci kimliğiyle Sayın Cemil Tugay'a saldırmanızı gerektirmez. Tarafsız ve objektif olarak Sayın Cemil Tugay'ı eleştirmenize saygı duyarım. Ancak, Uğur Yıldırım'la mukayese edip, aba altından sopa göstermenize karşıyım. Karşıyaka' da yaşamıyorsunuz ve Uğur Yıldırım ağzından kalemşörlük yapıyor, henşehricilik oynuyorsunuz bu hiç hoş değil. Uğur Yıldırım'ı Karşıyakalılara sorun... Bu yazımı okuyacaksınız ama yayımlanmasına engel olacağınızı iyi biliyorum. Umarım paylaşılır ve tarafsız kalem olna yolunda bir adım atarsınız. Aksini iddia etme, Uğur Yıldırım kalemşörüsünüz...

Barış AYKUL
Barış AYKUL - 3 yıl Önce

Sayın Kütük,sizden böyle dobra bir yazı beklemezdim doğrusu,tebrik ederim.Yeni yazılarınızı heyecanla bekliyorum.

Sami Yurttas
Sami Yurttas - 3 yıl Önce

Beyefendi, bir parti uyesi belediye baskani oldu diye partiye parazit gibi cokmus insanlara goz yummak zorunda degildir. Savundugunuz kisilerin kim oldugunu biliyorsaniz ve boyle konusuyorsaniz art niyet var, ha eger farkinda degilseniz cikin sokaga 2014-2019 arasi yonetimi bir sorun. Herhangi birine sorun. Sonra boyle yazilar yazin

Bünyamin Kütük
Bünyamin Kütük - 3 yıl Önce

Değerli okuyucularım, biz Ege Ajans olarak kimsenin avukatı değiliz, avukatı olmaya da hiç niyetimiz yok. Birinin yanlışını yazmak diğerinin avukatlığını yapmak değildir. Kırmızı liste de bizim, mavi listede bizim, beyaz listede bizim. Eğer yazılarımızda eksik, yanlış, hakaret veya iftira gibi bir durum varsa bizi en ağır biçimde eleştirin. Eleştirdiğimiz kişilerin de cevap hakkı varsa diledikleri zaman bu hakkı kullanabilirler, onlara da kapımız her zaman açıktır. Biz bugün Cemil Tugay’ın yanlışlarını yazıyorsak , getirin belgelerini Uğur Yıldırım’ın da yanlışlarını yazalım. Benim kimseye diyet borcum yok. Diğer gazetecilerden farkım hiçbir belediyeden, hiçbir isim adı altında para almam. Arsa takibi yapmam, iş takibi yapmam, aş takibi yapmam. Onun için yazdığımız yazıda yanlış varsa bizi en ağır biçimde eleştirin. Ege Ajans dürüst ve namuslu bir yerdir. Bütün okuyucularıma saygılarımı sunarım.

Gülay Eser
Gülay Eser - 3 yıl Önce

Sayın Sami Yurttaş Belediye Bşk.nın yanında olmayanlara parazit demişsiniz hiç yakíşmamíş. Bizler başkanımız için sokak sokak dolaşıp oy oranını arttırdık. Peki başkanímız bizleri buruşuk bir kağıt gibi atıverdi, Sayın İlçe başkanımız dahil. Herşey bu kadar ucuz değildir. Gazeteci arkadaşımız gerçekleri yazmış ellerine sağlık .Bizler bu gúne kadar partimiz adına ses çıkarmadık ve hekese karşı savunduk saygılar..

Bünyamin Kütük
Bünyamin Kütük - 3 yıl Önce

Değerli okuyucum bizim yaptığımız haberde bir yanlış var mı? O yayınlanan resimlere ne diyorsunuz. Biz kimsenin avukatı değiliz. Elinizde ne bilgi belge varsa ajansımızı ziyaret edin sizlere de yer verelim.

google.com, pub-5691823233856454, DIRECT, f08c47fec0942fa0