TÜMMED (TÜM MEDYA MENSUPLARI DERNEĞİ) TEŞKİLAT BAŞKANLIĞINA SAYIN GAFUR OTURAK GETİRİLDİ

TÜMMED  teşkilat başkanlığı'na Gafur Oturak getirildi.

TÜMMED (TÜM MEDYA MENSUPLARI DERNEĞİ) TEŞKİLAT BAŞKANLIĞINA SAYIN GAFUR OTURAK GETİRİLDİ
12 Ocak 2021 Salı 14:18

TÜMMED  teşkilat başkanlığı'na Gafur Oturak getirildi. Oturak yaptığı açıklamada; Tüm Medya Mensupları Derneği olarak genel merkezimizin kararı doğrultusunda Tüm Medya Mensupları Derneği Teşkilat başkanlığına atanmış Bulunmaktayım.

Bu Bağlamda Bana Bu Görevi Layık Gören TÜMMED (Tüm Medya Mensupları Derneği) Genel Başkanı Sayın Resul BOZKURT’A Şükranlarımı Sunarım.

Mensubu Olmakla Onur Duyduğum; Kısa İsmi TÜMMED Olan Tüm Medya Mensupları Derneğini 21 Ekim Tarihinde Gazeteciler Bayramında Kuruldu." dedi ve derneğin kurulma amacını açıkladı.

Derneğimizin Amacı:

Dernek, gazete, dergi, radyo, televizyon, haber ajansları ve internet alanında çalışan, çalıştırılan, yazı yazan, araştırma yapan gazetecileri, gazetecilik niteliğindeki görevlerde çalışanları, çalıştıranları bir araya toplamak, sosyal, kültürel, mesleki ve yasal haklarını, koruyarak geliştirmektir. Bunun yanı sıra medyadan hizmet alan kesimleri oluşturan; okuyucu, izleyici, dinleyiciler, yorumcular ve halkın medyadan talep ve isteklerinin doğru karşılanmasında köprü görevi yapmaktır. Dernek, bu amacını gerçekleştirirken, yasalar çerçevesinde basın ve meslek ilkelerinin, demokrasi ve insan haklarının korunmasını gözeterek düşünce, iletişim ve basın özgürlüğünün gelişmesine katkı sağlamak amacındadır.

 TÜMMED (Tüm Medya Mensupları Derneği’nin) Hedefleri:

1.Medyanın ve gazetecilerin kalite standartlarını yükseltmek
 2.Basın özgürlüğünün sınırlarını genişletmek ve medyadaki çeşitliliği savunmak
 3.Medyayla ilgili teknolojik gelişmelerin anlaşılıp, etkin biçimde kullanılmasına yardımcı olmak

Tüm Medya Mensupları Derneği Neler Yapacak?
 Dernek kuruluş amacına uygun faaliyetler yürütebilmek amacıyla çeşitli çalışma grupları oluşturmayı planlıyor. Bu gruplardan bazıları: Meslek İçi Eğitim Grubu, medyada çalışmak isteyen gençlere yol gösterecek olan Meslek Öncesi Eğitim Grubu, medyanın ele aldığı konuları tartışan ve bu konularda ilkeler öneren Medya-Etik Grubu, medyada çeşitlilik ve fikir özgürlüğünü savunan Basın Özgürlüğü Grubu, teknolojik gelişmelerin medyadaki etkilerini takip eden, yeni iş modellerini araştıran ve öneren Teknoloji Grubu ve medyayla ilgili sorunları tartışan ve her türlü akademik katkıya ortam sağlayan Yayın Grubu.

Medyada kalite standartlarını artırmayı hedefleyen Tüm Medya Mensupları Derneği, tüm medya çalışanlarının ve kuruluşlarının katkılarını beklemekte.

VİZYONUMUZ!

Kurulduğu Bugün İtibariyle;

·    Üyelerinin sorunlarını her ortamda dile getirmek,
 ·    Yayıncılıkla ilgili hukuki mevzuattaki ve müfredatlardaki değişimleri anında üyeleriyle paylaşarak onları yeni yasa, tüzük ve yönetmelikler hakkında bilgilendirmek,
 ·    Dünyadaki kitap fuarları ile teknolojik gelişme ve yenilikleri yakından takip ederek çeşitli yollarla üyeleriyle paylaşmak ve Türk yayıncılığındaki vizyon değişimine katkı koymak,
 ·    Düzenlediği toplantı ve sempozyumlarla gerek kültür – sanat gerekse sektörle ilgili konularda kamuoyunda farkındalık oluşturmaya çalışmış ve sektörü akademik dünya ile buluşturmak,
 ·    Yayımladığı dergi, broşür, kitapçık ve kitaplarla sektörü farklı kitlelere tanıtma misyonu üstlenmek,
 ·    Düzenlediği sosyal faaliyetlerle yayıncıların kendi meslektaşlarıyla uyum ve iş birliği içerisinde çalışacağı bir platform kurmayı amaçlamak,
 ·    Sektörle bağlantılı konularda sosyal sorumluluk projelerine dahil olarak toplumsal duyarlılıklara saygı göstermek,
 ·    Yayıncılık sektörünün modern dünyadaki gibi kurumsallaşmasını ve kendi kalite standartlarını oluşturmasını hedeflemek ve
 ·    Tüm bu hedefler doğrultusunda devletimizi ve kentimizi yöneten resmi ve seçilmiş makamlarla, üniversitelerle, diğer önemli sivil toplum kuruluşları ve medya ile temas halinde olmuş aktif bir sivil toplum kuruluşu olmaktır.

Kamuoyuna Saygıyla Duyurulur.


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
Gafur OTURAK - 2 ay önce
İyi çalışmalar dilerim.