TORBALI’DA SEÇİM MAHKEMELİK!

Torbalı CHP’den ilk fire!

TORBALI’DA SEÇİM MAHKEMELİK!

Torbalı’da yapılan belediye başkanlığı seçimlerinin ardından CHP'nin adayı Mithat Tekin Torbalı başkan seçildi. Ancak CHP’de sular durulmuyor. CHP Meclis Üyesi Mustafa Akbıyık, AK Parti adayı Özgür Erman Çağlar’a desteğini duyuran bir mesajla CHP’den istifa etti.

Akbıyık, “Bu seçim yenilendiğinde, adaletli bir biçimde yapıldığında da Özgür Erman Çağlar'ı Belediye Başkanı yapacağız. Bunu herkes görecek” dedi.

“Koltuğa 7 CHP Meclis Üyesi Talip Oldu”

Ak Parti’ye geçtiğini duyuran CHP Üyesi Mustafa Akbıyık. Torbalı’da “demokrasi katledilmiştir” ifadesini kullanan Akbıyık, “Başkanımızın vefatının ardından, koltuğuna 7 CHP'li meclis üyesi talip oldu. Bu görülmüş bir şey değildir. Bugün çıkıp 'siyasi ahlak', 'etik değerler', 'millet iradesi' dediklerine bakmayın. Hiçbir şekilde samimi değiller. Bugün Torbalı'da yapılan meclis toplantısı ve ardından yapılan seçimde yaşananları tarih yazacaktır.

Bugün, Torbalı'da demokrasi katledilmiştir. Torbalı ile hiçbir ilgisi ve alakası olmayan insanlar, Torbalı'nın siyasetini antidemokratik bir şekilde dizayn etmeye gelmiştir. Ben demokrasiye inanan bir insanım. Hayatım boyunca demokrasinin bayrağını salladım, antidemokratik her hareketin karşısında oldum” dedi.

“Oylarımızın fotoğrafı istendi”

Akbıyık, kullandıkları oyların fotoğraflarını çekmelerinin istendiğini ileri sürerek, “ Bizden kimliklerimizi oy pusulaların üzerine koyarak fotoğrafını çekmemizi istediler.

Bir Whatsapp grubu kurdular, kabine giren meclis üyesinin kullandığı oyun fotoğrafını çekip kurulan gruba atmasını istediler. Böyle şey görülmemiştir. Bu hukuksuzluktur. Bu demokrasiye, meclis üyelerinin iradesine saygısızlıktır” sözlerine yer verdi.

“Ak Parti Ailesiyle Çalışacağım”

Seçimin kimsenin içine sinmediğini kaydeden Akbıyık şöyle konuştu:

“Bu seçim kimsenin içine sinmedi. Sağduyulu CHP'li meclis üyelerinin de içine sinmedi. Sağduyulu kişiliği olduğunu bildiğim Mithat Tekin'in de bunu kabul edemediğini, bu işin içine sinmediğini biliyorum. Torbalı, Torbalı'da yaşayanlarındır. Biz bu ilçede yaşayanlar olarak, burada yaşamayanların üzerimizde tahakküm kurmasına izin vermeyiz.

Ben bu seçimde, adaletli ve hakkaniyetli duruşuna inandığım, mensup olduğu siyasi partisinden öte kişiliğine saygı duyduğum, Torbalı Belediyesi'ni dürüstçe yöneteceğine inandığım Özgür Erman Çağlar'a oyumu verdim.

Bütün bu yaşananların ardından mensubu olduğum CHP'den istifa ediyorum, AK Parti'ye katılıyorum. AK Parti ailesiyle birlikte Torbalı'mız için çalışmaya devam edeceğiz. Bu seçim yenilendiğinde, adaletli bir biçimde yapıldığında da Özgür Erman Çağlar'ı Belediye Başkanı yapacağız. Bunu herkes görecek.”.

Güncelleme Tarihi: 27 Nisan 2021, 19:51

Admin

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER
google.com, pub-5691823233856454, DIRECT, f08c47fec0942fa0