Organizede İlk Toplantı Yapıldı

Bayındır Belediye Başkanı Uğur Demirezen, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Bayındır’ı ziyareti sırasında müjdesini verdiği Süs Bitkileri Tarım İhtisas Organize Sanayi Bölgesinin kuruluş (Alternatif Alanlar değerlendirme ) toplantısına katıldı. Toplantı İzmir Ticaret Odası Başkanı Mahmut Özgener'in ev sahipliğinde ve Ak Parti İzmir Milletvekili Mahmut Atilla Kaya'nın da katılımıyla gerçekleşti.

Organizede İlk Toplantı Yapıldı

Geçtiğimiz 22 Kasım’da ayında İzmir’e gelen Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Bayındır’da vatandaşlara seslenmiş ve müjdelerini sıralamıştı. Erdoğan, “Tarıma dayalı ihtisas organize sanayi bölgesi kuracağımızın müjdesini vermek istiyorum. Bu akşam bunu konuştuk ve Bakanımız da bu işin bir numaralı sorumlusudur. Süratle bu bölgeyi kuracağız. Süs bitkileri organize sanayi bölgesinde 40 adet süs bitkileri işletmesi faaliyet gösterecek. Bu bölgemiz, ülkemizin özellikle süs bitkileri yetiştiriciliği konusunda kalbi ve ihracat üssü olacak. Ciddi bir hareketliliği Bayındır'a getirecek. Bu bölgede süs bitkileri sektörüne ara eleman yetiştirmek amacıyla süs bitkileri eğitim merkezini kuracağız. Paketleme, ambalajlama ve depolama, araştırma ve geliştirme merkezi ve süs bitkileri konusunda fuar ve festivallerin yapılacağı bir merkezimizi de burada kuracağız. Bu yatırım sayesinde vatandaşlarımız iş ve aş sahibi olacak. Projemizi hayata geçirmek için düğmeye bastığımızın müjdesini bu akşam veriyorum" demişti.

Erdoğan’ın verdiği müjde sonrası adımlar hızlıca atılmaya başladı ve AK Parti İzmir Milletvekili Mahmut Atilla Kaya, İzmir Ticaret Odası Başkanı Mahmut Özgener, Bayındır Belediye Başkanı Uğur Demirezen ve konuyla ilgili diğer kurumların yetkilileri dün bir araya gelerek Bayındır’da kurulacak süs bitkileri organize sanayi bölgesinin nereye kurulması gerektiğini masaya yatırdı.

Toplantı sonrası bir açıklama yapan Bayındır Belediye Başkanı Uğur Demirezen, “Bu proje bizim hayalimizdi. Hep söyledik, gündemde tuttuk. Cumhurbaşkanımız ilçemizi ziyaretinde müjdeyi verdi. Bayındır çiçeğin başkenti. Aynı zamanda bir tarım kenti. Türkiye ekonomisine büyük bir katkı sunan küçük bir ilçe… Süs bitkileri organize sanayi bölgesiyle ilçemiz daha da kalkınacak. Bu proje için ilk adımı attık. Milletvekilimiz Mahmut Atilla Kaya önderliğinde İzmir Ticaret Odası, Ege Bölgesi Sanayi Odası, İzmir İhracatcılar Birliği, İzmir Ticaret Borsası, Bayındır Ticaret Odası, Belediyemiz, kooperatif ve birliklerimiz ile beraber yürüteceğimiz bu proje hızlı bir şekilde hayata geçecek. Daha önce de söylediğim gibi Bayındır Türkiye’nin Hollanda’sı olacak. Bunu hükümetimizin desteği ile başaracağız” dedi.

Aykut KESERLİ

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER
google.com, pub-5691823233856454, DIRECT, f08c47fec0942fa0