Karabağlar’da Uzundere Meydan Projesi başladı

Karabağlar Belediyesi, Uzundere Meydanı ve çevresinin düzenlemesine başladı.

Karabağlar’da Uzundere Meydan Projesi başladı

İlk kazma vuruldu.

Karabağlar Belediyesi, Uzundere Meydanı ve çevresinin düzenlemesine başladı. Bu kapsamda yüklenici firmanın ekipleri, alana ilk kazmayı vurdu.

Çalışmalar kapsamında 1670 metrekare yüzölçümündeki köy meydanıyla, kütüphane, muhtarlık ve spor kulübü binalarının bulunduğu alan baştan sona yenilenecek. Burada dinlenme, sosyal etkinlik, çocuk oyun ve yetişkin spor alanları yapılacak. Ayrıca, köydeki üretici kadınların öncülüğünde perşembe günleri kurulan pazaryerindeki tezgâhlar da düzenlenecek. Satış yerlerinin üzeri kapatılacak. Çalışmalar tamamlandığında, geçmişi 300 yıl öncesine dayanan köyün meydanı yeni bir görünüme kavuşacak.

Yoğun ilgi görüyor

Karabağlar Belediye Başkanı Muhittin Selvitopu, Uzundere’nin, Kavacık ve Tırazlı’yla birlikte Karabağlar’ın 3 köyünden biri olduğunu hatırlattı. Köylü kadınların öncülüğünde her perşembe kurulan yöresel ürün pazarının yoğun ilgi gördüğünü belirten Başkan Selvitopu, “Meydan projemiz, bu pazaryerinin düzenlenmesini de kapsıyor. Çalışmalar tamamlandığında meydan ve çevresi rahatlamış olacak” dedi.

Uzundere Kentsel Tasarım Projesi’nin de hazırlandığına dikkat çeken Başkan Selvitopu, “Dokuz Eylül Üniversitesi Mimarlık Fakültesi, yaptığımız protokol doğrultusunda kentsel tasarım projesini hazırladı. Zaman içinde bu projeyi de yaşama geçireceğiz. Böylece bu köyümüzün değerleri korunmuş ve geleceğe taşınmış olacak” diye konuştu.

--

Güncelleme Tarihi: 19 Haziran 2021, 10:00

Admin

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER
google.com, pub-5691823233856454, DIRECT, f08c47fec0942fa0