İzmir Sosyoloji Derneği Ege Ajansımızı Ziyaret Etti

İzmir Sosyoloji Derneğ'i Ajansımızı Ziyaret Etti.

İzmir Sosyoloji Derneği Ege Ajansımızı Ziyaret Etti
25 Nisan 2019 Perşembe 18:25

İzmir Sosyoloji Derneği Ege Ajansımızı Ziyaret Etti
İlgili Galeriye Git

İzmir Sosyoloji Derneği Yönetim Kurulu Ege'de Ulusal Yayın yapan "Haberin Merkezi" sloganıyla yayın yapan ve kısa zamanda adından övgüyle bahsettiren EGE AJANS'ımıza nezaket ziyaretinde bulundular. İzmir Sosyoloji Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Necati Yıldız (Sosyolog/siyaset bilimci) "Yeni projelerle bilinçli ve rasyonel emin adımlarla geleceğe koşacağız. Birlikte güçlüyüz "dedi.

Ajansımızı ziyaret eden İzmir Sosyoloji Derneği başkanı Necati Yıldız, Başkan yardımcısı Av. Mehmet Türkbay, Genel sekreter İlhan Akaltun, sayman Harun Düşenkalkan ve danışma kurulu üyesi Dr İsmail Okçay başarı ve iyi temennilerini ilettikten sonra yönetim kurulu olarak derneğin yapısal işleyişi ve kamuoyunda tanınması yönünde açıklamalarını yaptılar Türkiye’nin neo-liberal sisteme eklemlenmesiyle başlayan borçlanarak tüketim ekonomisini sürdürme siyasetleri beraberinde ekonomik ve siyasi krizleride getirmiştir. Siyasi iktidarların bu siyaseti sürdürmek için toplumu baskı alma çabaları sorunların çözümünü daha da zorlaştırmış ve her üç-beş yılda yaşanılan ekonomik krizler giderek sosyal kriz riskinide ortaya çıkarmıştır. Yaygınlaşan kadın cinayetleri, tecavüzler ve siyasi liderlere yönelik linç girişimleri sosyal krizin ciddi belirtileridir.

Toplumumuzu bu tehlikeden korumak için kamu otoriteleri kadar,sivil toplum örgütlerine de ciddi görevler düşmektedir. Bu nedenle biz İzmir Sosyoloji Derneği olarak hazırlayacağımız sosyal projeleri başta belediyeler olmak üzere ilgili kamu otoriteleri ile paylaşarak üzerimize düşen sorumluluğu yerine getireceğiz. Toplum sorunlarına duyarlı her kişi ve kuruluştan da  katkı beklemekteyiz" diye konuştu. 

İzmir Sosyoloji Derneği Yönetim Kurulu Bunlara ilave olarak genel sekreter İlhan Akaltun toplum ve sosyal bilinci artırmak için öncelikle refahın artması ve dolayısıyla toplumda huzurun oluşması yönünde projelere ağırlık vererek marka şehirler yaratmayı, öncelikle İzmir’in dünyaca tanınmasına katkı sağlayacak ve cazibe merkezi yaratacak projelerle, derneğin bir proje fabrikası şeklinde çalışmasını hedeflediklerini bunu yapabilecek ekip ve güce sahip olduklarını belirtti. Müteakiben derneğin danışma kurulu üyesi Dünya bankası ve DPT proje uzmanlığı yapan Dr İsmail Okçay deneyimleriyle özellikle ulaşım ve altyapı projelerinde büyük katkıları olacağını belirtti.

İzmir Sosyoloji Derneği Yönetim Kurulu Yönetim Kurulu; Başkan Necati Yıldız (Sosyolog/siyaset bilimci), Başkan yardımcısı Mehmet Türkbay(Avukat/sosyolog), Genel Sekreter İlhan Akaltun (Mak. müh./siyaset bilimi ve kamu yönetim uzmanı), Sayman Harun Düşenkalkan(iktisatcı/araştırmacı), Yönetim kurul üyesi Sadık Aktaş (sosyolog)

İzmir Sosyoloji Derneği Yönetim Kurulu Denetim kurulu; Songül Gök( Mali müşavir/ sosyal bilim uzmanı), Meryem Aslan(Sosyolog), Cemal Eroğlu(İşletmeci)

İzmir Sosyoloji Derneği Yönetim Kurulu Danışma kurulu; Prof. Dr. Coşkun Küçüközmen (Ekonomist/öğretim görevlisi), Dr. İsmail Okçay(DPT ve Dünya bankası uzmanı), M. Günal Ölçer(İnşaat müh./Endüstri Yük. Müh. Polimetre araştırma grup bşk), Dr. Metin Oktay(Elektrik müh./sosyolog)
ESAM (Ege stratejik araştırma merkezi) derneğin bünyesinde kuruluşunu müteakip kamuoyu ile paylaşılacaktır.

Bünyamin Kurt - Ertan Kara

banner257

İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.