İzmir'de büyük grev öncesi son görüşme

İzmir'de 627 tramvay ve metro çalışanı, yapılacak son toplu iş sözleşmesinden anlaşma çıkmaması durumunda yarın sabah itibariyle greve gidecek. İşlerine metro ve tramvayla gidip gelen İzmirliler ise bir an önce anlaşmanın sağlanmasını istiyor.

İzmir'de büyük grev öncesi son görüşme

İzmir'de kent içi toplu ulaşımın ana damarlarından, günde 500 binden fazla İzmirli'nin kullandığı metro ve tramvayı kapsayan İzmir Metro A.Ş.'deki toplu iş sözleşmesi krizi, sendikanın grev ilan etmesiyle tavan yaptı.

İzmir Metro A.Ş.'de işveren sendikası Sodem-Sen ile çalışanların bağlı olduğu Demiryol-İş Sendikası arasında yaklaşık 6 aydır süren görüşmelerden anlaşma çıkmayınca grev kapıya dayandı. Sendika, merkez hizmet binasına astığı bildiriyle metro ve tramvay çalışanlarının 22 Ekim Cuma günü saat 05.00'te greve çıkacağını duyurdu.

Demiryol-İş Sendikası ile İzmir Metro A.Ş. yetkililerinin bugün son kez bir araya geleceği öğrenilirken, bu görüşmeden de anlaşmazlıkla masadan kalkılması durumunda İzmir'de Cuma günü sabah 05.00'ten itibaren metro ve tramvay ulaşımı duracak.

İzmirliler anlaşma istiyor

İşine gelip giderken metroyu kullandığını belirten İzmirli vatandaşlardan Aylin Beyret, mağdur olmamaları için kısa sürede anlaşmanın sağlanmasını ümit ettiğini söyledi. Metre ve tramvay çalışanlarının grev ilan ettiğinden haberdar olduğunu söyleyen Oktay Eski ise “Umarım anlaşma sağlanır ve biz de mağdur olmayız. İşe gelip giderken sürekli metroyu kullanıyorum. İnşallah anlaşma sağlanır” dedi.

Admin

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER
google.com, pub-5691823233856454, DIRECT, f08c47fec0942fa0