GÜZELBAHÇE’DE KORONAVİRÜS DENETİMİ

Güzelbahçe'de denetimler sürüyor

GÜZELBAHÇE’DE KORONAVİRÜS DENETİMİ

Ülkemizi etkisi altına alan Covid-19 salgınının önlemesi için İçişleri Bakanlığı’nın koronavirüs salgınına karşı alınması gereken yeni önlemleri içeren son genelgeden sonra Güzelbahçe’de Pazarlar, marketler ve balık satış alanları kontrolü ve denetimleri yapıldı. Güzelbahçe Kaymakamı Bülent Bayraktar ve Güzelbahçe Belediye Başkanı Mustafa İnce de denetimi katıldı.

Salgının artmasıyla vaka sayılarında arttı. Buna bağlı olarak mücadele ve önlem çalışmaları da Güzelbahçe’de yoğunlaştı. Hafta sonu uygulanacak sokağa çıkma kısıtlaması nedeniyle Güzelbahçe’de cumartesi günleri kurulan Yelki ve Kahramandere pazarları Cuma günü kuruldu. Zabıta Müdürlüğü ekipleri, pazaryerlerinde denetimler yaptı. Tezgah açacak esnafların HES kodu sorgulamasını yapıldı. Ateşleri ölçüldükten sonra pazaryerlerine alınan vatandaşlardan, girişlerdeki dezenfektanları kullanmaları istendi. Ayrıca esnafla vatandaşların maske, mesafe ve hijyen kurallarına uyup uymadıkları sürekli kontrol edildi. Pazaryerlerindeki tezgah aralarının yeterli açıklıkta olup olmadığına zabıta ekipleri tarafından kontrol edildi, mesafesi az olan tezgahlara düzenlendi.

Güzelbahçe Kaymakamı Bülent Bayraktar ve Güzelbahçe Belediye Başkanı Mustafa İnce, Yelki  ve Kahramandere pazarlarında koronavirüs denetimi yaptı. Denetim de esnafa hayırlı işler dileyen Bayraktar ve İnce, halkla sohbet edip tedbirli olmalarını söylediler.

‘Tedbirli Olmamız Gerekiyor’

Koronavirüs salgınında vaka sayılarının hızla arttığını ve çemberin iyice daraldığını belirten Güzelbahçe Belediye Başkanı Mustafa İnce, “Bu süreç çok çok önemli hepimizin çok dikkatli olması gerekiyor. Güzelbahçe Kaymakamımız Say Bülent Bayraktarla birlikte sürekli iletişim içerisindeyiz.  Kaymakamlık ve Belediye olarak biz de tüm gücümüzle sahada, etkin bir çalışma yürütmeye gayret ediyoruz. Zabıta ekiplerimiz, emniyet güçleri, jandarma hep birlikte bir dayanışma içerisinde işlerimizi yürütüyoruz. Bu konuda halkımızdan isteğimiz de mümkün oldukça evlerinden çıkmamaları, kalabalık ortamlarda bulunmamaları, ihtiyaçları için çıktıklarında sosyal mesafelerini koruyup işleri bitince evlerine dönmelerini rica ediyoruz. Bu sıkıntılı günleri ancak birlikte kurallara uyarak atlatabiliriz. Bir kez daha söylüyoruz; Sorumluluğumuz büyük, tedbirler basit” diye konuştu.

Admin

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER
google.com, pub-5691823233856454, DIRECT, f08c47fec0942fa0