ALİAĞA’DAN SURİYE’YE 2 TIR YARDIM MALZEMESİ GÖNDERİLDİ

Suriye’nin İdlib kentindeki ihtiyaç sahiplerine İzmir’in Aliağa ilçesinde toplanan 2 tır yardım malzemesi, dualarla yardım bölgesine gönderildi.

ALİAĞA’DAN SURİYE’YE 2 TIR YARDIM MALZEMESİ GÖNDERİLDİ

Un ve gıda malzemeleri ile yüklü olan tırlar, Aliağa Demokrasi Meydanı’nda Cuma namazı sonrası gerçekleştirilen törenin ardından dualar eşliğinde Suriye’ye uğurlandı. Gerçekleştirilen törene Aliağa Kaymakamı Ömer Karaman, Aliağa Belediye Başkanı Serkan Acar, İlçe Jandarma Komutanı Rıfkı Kulaksız, İlçe Emniyet Müdürü Mehmet Balıkçıoğlu, daire amirleri, Hayrat İnsani Yardım Derneği İzmir Kuzey Bölge Koordinatörü Ali Mamak ile vatandaşlar katıldı.  

HAYRAT TEMSİLCİSİ TALHA ERAY ŞENGÖNÜL, “KIYMETLİ ALİAĞA HALKINA ÇOK TEŞEKKÜR EDİYORUZ”

Tören öncesi konuşan Hayrat İnsani Yardım Derneği İzmir Kuzey Bölge Temsilcisi Talha Eray Şengönül, “Önümüzdeki Mart ayında Suriye’deki mağdur ve mazlum kardeşlerimizin 10.Senesini geride bırakmış oluyoruz. Bizler kendi ekiplerimizle iki bin kadar yardım tırını Suriye’de ihtiyaç sahiplerine dağıttık. Kendi ekmek fabrikamızda yaptığımız gıdalarla günlük 8 bin aileye ulaştık. Kıymetli Aliağa ve İzmir halkına, Aliağa Kaymakamına ve Aliağa Belediye Başkanımıza desteklerinden ötürü çok teşekkür ediyoruz” dedi.

ALİAĞA KAYMAKAMI ÖMER KARAMAN, “BİZLER, KOMŞUSU AÇKEN TOK YATMAYAN BİR MİLLETİN EVLATLARIYIZ”

Aliağa Kaymakamı Ömer Karaman ise yaptığı konuşmada şunları söyledi: “Bizim inancımıza göre sadaka vermek malını da sigorta etmektir. Bizler, komşusu açken tok yatmayan bir milletin evlatlarıyız. Bu nedenle hayrat işinde koşan bir neslin çocuklarıyız. Bugün yapılan çalışma takdire değer bir çalışmadır. Katkısı olan herkese çok teşekkür ediyorum” dedi.

Yardım tırları, Aliağa İlçe Müftüsü Süleyman Demiryürek’in eşliğinde yapılan duanın ardından Suriye’ye uğurlandı.   

Admin

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER
google.com, pub-5691823233856454, DIRECT, f08c47fec0942fa0