Vali Köşger'den 10 Ocak mesajı

İzmir Valisi Yavuz Selim Köşger, ‘10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’ dolayısıyla mesaj yayınladı.

Vali Köşger'den 10 Ocak mesajı

Vali Köşger mesajında şu ifadelere yer verdi;

“Toplumun doğru zamanda, doğru bilgiye ulaşması ve kamuoyu oluşturulması adına çok önemli bir kamusal görevi ifa eden gazeteciler, devlet ile vatandaşların bilgi alışverişinde de oldukça etkili bir aracı olup demokrasimizin sağlıklı işlemesi açısından hayatî öneme sahiptir.

Habercilik misyonu dışında, yasama yürütme ve yargının ardından 4. güç olarak nitelendirilmesi, gazeteciliğin her devirde vazgeçilmez meslekler arasında yer almasını sağlamıştır.

Böylesine önemli bir görevi zor şartlarda yerine getiren basın mensuplarımızdan beklenti, basın meslek ilkelerine bağlılıklarını sürdürmeleri, aziz milletimizin çıkar ve hassasiyetleri ile devletimizin menfaatlerini her daim gözetmeleridir.

Gazetecilerin görevleri; haber yapmak, fotoğraf çekmek veya sektörde gelinen nokta itibarıyla dijitalleşen medyaya içerik üretmekten çok daha fazlasını içermektedir. Zor şartlarda ve mesai gözetmeksizin, yoğun emeklerle çalışan basın mensuplarının, her türlü takdiri hak ettiği ve maddi-manevi tüm taleplerinin karşılanması gerektiği inancındayım.

Bu duygu ve düşüncelerle, başta sahada gayretle haber peşinde koşan emekçiler olmak üzere, tüm meslek mensuplarının “10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü”nü tebrik ediyor, kendilerine görevlerinde başarı ve kolaylıklar, yaşamları boyunca sağlık, huzur ve mutluluk diliyorum.”

Admin

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER
google.com, pub-5691823233856454, DIRECT, f08c47fec0942fa0